Ֆրանսիայում և Շվեյցարիայում կամերային նվագախումբը Կոմիտաս է կատարել
Հուլիսի 29-ից օգոստոսի 2-ը կայացել են Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի եվրոպական հյուրախաղերը՝ նվիրված Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին:
Նվագախումբը, գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Վահան Մարտիրոսյանի ղեկավարությամբ, հինգ փառատոնի շրջանակում, համերգներով հանդես է եկել՝ հուլիսի 29-ին, 31-ին, օգոստոսի 1-ին, 2-ին՝ Ֆրանսիայի մի շարք քաղաքներում և հուլիսի 30-ին՝ Շվեյցարիայում, ցուցաբերելով կատարողական բարձր վարպետություն՝ արժանանալով հանդիսատեսի ու երաժշտասերների ջերմ ընդունելությանը:
Համերգների ընթացքում նվագախմբի, ինչպես նաև երիտասարդ տաղանդավոր ջութակահար Դիանա Ադամյանի կատարմամբ հնչել են հայ և արտասահմանյան կոմպոզիտորների, այդ թվում՝ Կոմիտասի ստեղծագործությունները, գրում է yerkir.am-ը :

Armenia’s National Chamber Orchestra performed Komitas’s songs in France and Switzerland
From July 29 to August 2, the National Chamber Orchestra of Armenia gave concerts dedicated to the 25th anniversary of Independence of the Republic of Armenia across Europe.
The orchestra, under the direction of artistic director and principal conductor Vahan Martirosyan, gave concerts on the sidelines of five festivals in several French cities on July 29th and 31st, August 1st and 2nd and in Switzerland on July 30th and was well received by the audience and music lovers.
During the concerts, the orchestra and young talented violinist Diana Adamyan performed the works of Armenian and foreign composers, including the works of Komitas, writes yerkir.am.