Այս գիշեր շփման գծում արձանագրվել են Ադրբեջանի զինուժի անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ
Հուլիսի 26-ի լույս 27-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է  14 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 100 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ բացի հրադադարի պահպանման ռեժիմի վերոնշյալ խախտումներից, շփման գծի հարավային ուղղությամբ արձանագրվել են նաեւ հակառակորդի հետախուզական անօդաչու թռչող սարքերի թռիչքներ:
«Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետեւել են առաջնագծում տեղ գտնող զարգացումներին եւ համապատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

Azerbaijan applies reconnaissance UAV at southern direction of contact line
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh informs overnight July 26-27 the Azerbaijani side made 14 ceasefire violations by firing more than 100 shots from various caliber weapons at the Armenian positions in Nagorno KarabakhAzerbaijan line of contact. Except from the ceasefire violations, the Azerbaijani forces applied reconnaissance Unmanned Aerial Vehicle (UAV) at the southern direction of the contact line.
The Defense Army forces carefully followed the developments in the frontline and took counter measures only in case of strict necessity.