Շառլ Ազնավուրը կմասնակցի «Ավրորա» մրցանակաբաշխությանը
Ֆրանսահայ լեգենդար երգիչ Շառլ Ազնավուրն ապրիլին Հայաստան կժամանի: «Արﬔնպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին տեղեկացրեց Ազնավուրի մամուլի խոսնակ Քրիստինա Սարգսյանը:
«Մենք պատրաստվում ենք Հայաստան ժամանել, և ներկա կլինենք «Ավրորա» մրցանակաբաշխությանը»,-տեղեկացրեց նա:
Ազնավուրի այցի մասին այլ մանրամասներ դեռ հայտնի չեն:
Նշանավոր ֆրանսահայ երգիչ, երգահան, կինոդերասան և հասարակական գործիչ Շառլ Ազնավուրը ծնվել է 1924 թվականի մայիսի 22-ին Փարիզում: Բազմաթիվ հայտնի գործերի հեղինակ և կատարող է: Վաճառվել է Ազնավուրի ստեղծագործություններն ամփոփող շուրջ 100 ﬕլիոն ձայնապնակ: 2009 թվականից Ազնավուրը Շվեյցարիայում Հայաստանի դեսպանն է, ինչպես նաև Ժնևի ՄԱԿ-ի գրասենյակում և այլ ﬕջազգային կազմակերպություններում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչը:

Charles Aznavour to participate in Aurora Awards
Legendary French-Armenian singer Charles Aznavour will visit Armenia in April 2016. This is what Aznavour’s press speaker Kristina Sargsyan told “Armenpress”.
“We are preparing to visit Armenia to attend the Aurora Awards,” she said.
There are no other details about Aznavour’s visit.
Notable French-Armenian singer, songwriter, actor and public figure Charles Aznavour was born on May 22, 1924 in Paris. He has composed and performs many famous songs and has sold nearly 100 million albums. Since 2009, Aznavour is Armenia’s Ambassador to Switzerland, as well as Armenia’s Permanent Representative to the UN Headquarters in Geneva and to other international organizations.