Ռուսաստանաբնակ գործարար Սամվել Կարապետյանը 5000 դոլար է տրամադրելու Արցախի յուրաքանչյուր ընտանիքում ծնված 4-րդ երեխային
Ռոււսաստանաբնակ գործարար Սամվել Կարապետյանն այսուհետև 5000 դոլար է տրամադրելու Արցախի յուրաքանչյուր ընտանիքում ծնված չորրորդ երեխային:
Այս մասին, ըստ Artsakhpress-ի, Արցախի Հանրապետության  կառավարության նիստում հայտնել է  նախագահ Բակո Սահակյանը , ինչի մասին էլ հայտնում է  վարչապետի խոսնակ Արտակ Բեգլարյանը` իր ֆեյսբուքյան էջում:
Որպես հետգրություն նա տեղեկացնում է հինգերորդ երեխայի առթիվ էլ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամն ու ԱՀ կառավարությունը բնակարան են տալու ընտանիքներին…
«Էնպես որ գոնե երրորդ երեխայից հետո արժե վերաբնակվել Արցախում, սիրելի՛ ոչ արցախաբնակ ընկերներ»,- գրել է Արտակ Բեգլարյանը:

�?звестный предприниматель предоставит 5 тыс долларов каждой семье в НКР, в которой родиться 4й ребенок
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2016/02/fd.thumb_.jpg)
Проживающий в России известный армянский бизнесмен Самвел Карапетян предоставит 5 тыс долларов каждой семье в Нагорно Карабахской Республике, в которой родиться 4й ребенок.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Арцахпресс, об этом на заседании правительства НКР сказал президент НагорноКарабахской Республики Бако Саакян. Об этом сообщил пресс секретарь премьер министра НКР Артак Бегларян на своей странице в Фейсбуке. В качестве постскриптума он сообщил, что в связи с рождение пятого ребенка Всеармянский фонд «Айастан» и правительство НКР подарят дом этой семье.
«Так что, хотя бы после третьего ребенка стоит переселяться в НКР, дорогие друзья, проживающие не в Карабахе», заключил Бегларян.