Մենք չենք ուզում պատերազմ, բայց եթե պատերազմ լինի, Ադրբեջանն ուղղակի կոչնչանա. Կոմանդոս
Տարածաշրջանում իրավիճակը լարված է, և եթե մի կողմից պետք չէ ամեն ինչ ավելի բարդացնել, սակայն, մյուս կողմից, պետք չէ մատերի արանքով նայել դեպքերի զարգացմանը: yerkir.am-ի փոխանցմամբ ՝այսօր լրագրողների հետը հանդիպման ժամանակ նման կարծիք հայտնեց Արցախյան ազատամարտի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը /Կոմանդոսը/:
Ըստ նրա` այնքան բարդ է իրավիճակը հիմա տարածաշրջանում, որ Թուրքիան ՌԴ-ի հետ կապված ինչ-որ քայլ անելու համար արդեն երկար ժամանակ է` մտմտում է.«Պետք է ասել, որ Թուրքիան ամենաբարդ իրավիճակներից էլ դուրս է եկել` թեկուզ ամենակեղտոտ ձևերով, բայց դուրս է եկել»:
Նրա հավաստմամբ` պետք չէ թերագնահատել թշնամուն, և նրա իրականացրած քայլերն էլ անվանել «խավիարային դիվանագիտության» հետևանք` պետք է իրավիճակը ճիշտ գնահատել:
«Ճիշտ է, մենք չենք ուզում պատերազմ, բայց եթե պատերազմ լինի, Ադրբեջանն ուղղակի կոչնչանա, քանի որ իրավիճակն այնտեղ այսպես, թե այնպես պայթյունավտանգ է: Տեսեք` մենք չենք էլ հերքում, որ մեր հրթիռներն ուղղված են ուղիղ Ադրբեջանի նավթային հանքերի վրա, որոնց պայթյունից կարծում եմ` պատկերացնում եք` ինչ վնասներ կկրի ադրբեջանական պետությունը: Իսկ իրենք` ի՞նչ են պայթեցնելու մեզ մոտ` ատոմակայա՞նը. ատոմակայանն այնպիսի վայրում է գտնվում, որ դրա պայթյունից ավելի շատ Թուրքիան է  տուժելու, ինչի պատճառով էլ Թուրքիան պայքարում է, որ այն փակվի»,-ասաց Տեր-Թադևոսյանը:

Commandos: “We don’t want a war, but if a war breaks out, Azerbaijan will simply be eliminated”
The situation in the region is tense, and whereas on the one hand, there is no need to make things more complicated, on the other hand, we shouldn’t take the development of events for granted. This is what hero of the struggle for the liberation of Artsakh and Major-General Arkadi Ter-Tadevosyan (Commandos) said during a press conference, reports yerkir.am.
According to him, the situation is so complicated in the region that Turkey has been thinking about taking some action against the Russian Federation for a long time now. “I must say that Turkey has always gotten out of the most complicated situations. It might have been the most dirtiest way, but it has gotten out of those situations.”
According to him, Armenia shouldn’t underestimate the enemy and refer to its actions as ��?caviar diplomacy’, but rather assess the situation correctly.
“True, we don’t want a war, but if a war breaks out, Azerbaijan will simply be eliminated since the situation in Azerbaijan is such that something may explode at any moment. Look, Armenia doesn’t dney the fact that our missiles are targeted directly at the oil mines in Azerbaijan, and I think you can imagine the amount of damages that Azerbaijan will suffer from the explosion of those mines. What are they going to bomb, our nuclear power plant? The nuclear power plant is located in such a place that Turkey will suffer more from the bombing than Armenia. That’s why Turkey is leading a struggle to  close the nuclear power plant down,” Ter-Tadevosyan said.