Հաստատվել է հանրաքվեի քվեաթերթիկը, սկսվել տպագրությունը
ՀՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովն նոյեմբերի 26-ի արտահերթ նիստում սահմանել է Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունների 2015 թվականի դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեի քվեաթերթիկի նմուշը: Հաստատվել է նաև հանրաքվեի քվեաթերթիկի էլեկտրոնային տարբերակի նմուշը, գրում է armradio.am-ը:
Ժամը 20.00-ից «Տիգրան Մեծ» հրատարակչությունում սկսվել է քվեաթերթիկների տպագրությունը։
ՀՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի նիստում նոյեմբերի 26-ին տրվել է նաեւ էլեկտրոնային եղանակով քվեարկության համակարգի մեկնարկը։
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփո­խու­թյունների հանրաքվեի` էլեկտրոնային եղանակով քվեար­կությունը սկսվում է 2015 թվականի նոյեմբերի 27-ից` Երևանի ժամանակով ժամը 08:00-ից, և ավարտվում` 2015 թվականի դեկտեմբերի 1-ին` Երևանի ժամանակով ժամը 20:00-ին։

Referendum ballot confirmed, printing underway
During a November 26 extraordinary session, the Central Commission for the Referendum in the Republic of Armenia defined the sample of the ballot to be used during the referendum for the amendments to the Constitution of the Republic of Armenia set to take place on December 6, 2015, writes armradio.am.
Tigran Mets Publishing House starting printing the ballots at 20:00.
The electronic voting system was also launched during the November 26 session of the Central Commission for the Referendum in the Republic of Armenia.
The online vote for the referendum will begin on November 27 at 08:00 Yerevan time and will end on December 1 at 20:00 Yerevan time.