Թուրքիայի հայ կին պատգամավորը առաջին գրավոր հարցադրումն է ուղղել Դավութօղլուին
Թուրքիայի գլխավոր ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» կուսակցության կողմից պատգամավոր դարձած Սելինա Դողանն իր առաջին գրավոր հարցադրումն է ուղղել Թուրքիայի վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուին։
Ինչպես տեղեկացնում  է Ստամբուլի հայկական «Ակոս»-ը, Թուրքիայի խորհրդարանի հայ կին պատգամավոր Սելինա Դողանը վարչապետ Ահմեդ Դավութօղլուին ուղղված իր գրավոր հարցադրման մեջ պահանջել է պատասխանել այն պնդումներին, որ վերջին օրերին Սիրիայի քրդաբնակ Քոբանիի խաղաղ բնակչության կոտորած կազմակերպած իսլամիստ ահաբեկիչները Թուրքիայից են ներխուժել։
Հարցադրման մեջ նաեւ շեշտվել է, թե անհրաժեշտ է տեղեկություն հաղորդել, թե Թուրքիայի ներսում «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման դեմ որեւէ գործողություն կատարվե՞լ է,  քանի՞սն են ձերբակալվել, քանիսի՞ դեմ է դատական գործ հարուցվել։

В Турции депутат-армянка отправила свой первый запрос премьер-министру
Армянка Селина Доган, которая была избрана депутатом от главной оппозиционной партии Турции – Народно-республиканской партии, отправила свой первый письменный запрос премьер-министру страны Ахмеду Давудоглу.
Как пишет стамбульская армянская газета «Акос», депутат парламента Турции Селина Доган в своем запросе потребовала от премьер-министра ответить на утверждения о том, что террористы-исламисты, организовавшие на днях резню мирного населения в сирийском Кобани, населенном курдами, проникли туда из Турции.
В запросе также подчеркивается, что необходимо обнародовать информацию о том, были ли предприняты какие-либо действия против террористической группировки «�?сламское государство» в Турции, сколько человек было задержано, в отношении скольких людей были возбуждены дела.