Թուրքիոյ հայ կին պատգամաւորը առաջին գրաւոր հարցադրումը ուղղած է Տաւութօղլուին
Թուրքիոյ գլխաւոր ընդդիմադիր «Ժողովրդա-հանրապետական» կուսակցութեան կողմէ պատգամաւոր դարձած Սելինա Տողան իր առաջին գրաւոր հարցադրումը ուղղած է Թուրքիոյ վարչապետ Ահմետ Տաւութօղլուին:
Այս մասին ինչպէս կը տեղեկացնէ Սթամպուլի հայկական «Ակօս»-ը, Թուրքիոյ խորհրդարանի հայ կին պատգամաւոր Սելինա Տողան վարչապետ Ահմետ Տաւութօղլուին ուղղուած իր գրաւոր հարցադրման մէջ պահանջած է պատասխանել այն պնդումներուն, որ վերջին օրերուն Սուրիոյ քրտաբնակ Քոպանիի խաղաղ
բնակչութեան կոտորած կազմակերպած իսլամիստ ահաբեկիչները Թուրքիայէն  ներխուժած են:
Հարցադրման մէջ նաեւ շեշտուած է, թէ անհրաժեշտ է տեղեկութիւն հաղորդել, թէ Թուրքիոյ ներսը «Իսլամական պետութիւն» ահաբեկչական խմբաւորման դէմ որեւէ գործողութիւն կատարուա՞ծ է,  քանի՞ հոգի  ձերբակալուած են, քանի՞  հոգիի դէմ դատական գործ յարուցուած:

В Турции депутат-армянка отправила свой первый запрос премьер-министру
Армянка Селина Доган, которая была избрана депутатом от главной оппозиционной партии Турции – Народно-республиканской партии, отправила свой первый письменный запрос премьер-министру страны Ахмеду Давудоглу.
Как пишет стамбульская армянская газета «Акос», депутат парламента Турции Селина Доган в своем запросе потребовала от премьер-министра ответить на утверждения о том, что террористы-исламисты, организовавшие на днях резню мирного населения в сирийском Кобани, населенном курдами, проникли туда из Турции.
В запросе также подчеркивается, что необходимо обнародовать информацию о том, были ли предприняты какие-либо действия против террористической группировки «�?сламское государство» в Турции, сколько человек было задержано, в отношении скольких людей были возбуждены дела.