Սիդնեյում տեղի հայ համայնքը նախաձեռնել է բարեգործական համերգ
Սիդնեյում տեղի հայ համայնքը նախաձեռնել է բարեգործական համերգ անցկացնել, որի ողջ հասույթը տրամադրվելու է սիրիահայերին:
Armenia.com.au-ի փոխանցմամբ՝ համերգը, որը կկայանա հունիսի 28-ին, կեզրափակի մեկշաբաթյա բարեգործական միջոցառումները, որոնց ընթացքում հավաքած գումարը եւ հագուստը պետք է տրամադրվեն Հալեպում եւ Դամասկոսում պատերազմական դրության մեջ հայտնված մեր հայրենակիցներին:
Համերգին կմասնակցեն ավստրալահայ երգիչներ, ովքեր կկատարեն ազգագրական եւ ժողովրդական երգեր: Մեկ շաբաթ շարունակ ավստրալահայերը տարատեսակ միջոցառումներ են անցկացրել, որոնց նպատակն էր միայն լայն զանգվածներին տեղեկացնել սիրիահայերի իրավիճակի մասին, այլեւ գումար հավաքել՝ նրանց համար հագուստ, սնունդ եւ դեղորայք գնելու նպատակով: Համերգին կազդարարվի նաեւ բարեգործական միջոցառումների ժամանակ հավաքված գումարի չափը:

Armenian community of Sydney has organized charity concert
The Armenian community of Sydney has organized a charity concert, the proceeds of which will go to Syrian-Armenians.
According to Armenia.com.au, the concert will be held on June 28 and will be the last of the weeklong charity events. The community will send the sums and clothes collected during the events to the Syrian-Armenians in a state of war in Aleppo and Damascus.
The concert will feature performances of Armenian folk and ethnographic songs by Australian-Armenian singers. During the week, the Armenian community held various events aimed at raising public awareness about the situation facing Syrian-Armenians and raising funds to provide them with food, clothes and medicine. The amount of funds raised will also be announced during the charity events.