Նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց Ասատուր Կիւզելեանը
Ապրիլ 10-ին նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց սփիւռքահայ հասարակական եւ մշակութային գործիչ Ասատուր Կիւզելեանը (Լոնտոն):
Զրոյցին ընթացքին քննարկուեցան Հայրենիք-Սփիւռք մշակութային կապերուն առնչուող հարցեր, կարեւոր համարուեցաւ մշակոյթի դերը սփիւռքահայութեան ազգային ինքնութեան պահպանման հարցին մէջ, միտքեր փոխանակուեցան Հայաստանի եւ Սփիւռքի մէջ Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման ձեռնարկներուն վերաբերեալ:
Ասատուր Կիւզելեան նախարարին ներկայացուց իր հեղինակած գիրքերը, որոնցմէ վերջինը սփիւռքահայ անուանի մտաւորականներ Սիմոն Սիմոնեանի եւ Վահրամ Մաւեանի հետ ունեցած նամակագրութիւնն է` «Կը խօսին նամակները» վերնագիրով: Ստուարածաւալ նամականին 1960-70-ական թուականներուն սփիւռքեան իրադարձութիւններու իւրայատուկ պատմութիւն է եւ կը պարունակէ բազում հետաքրքիր փաստեր ու լուսանկարներ:

Министр Грануш Акопян приняла Асатура Кюзеляна
Министр Грануш Акопян 10 апреля приняла общественного и культурного деятеля армянской Диаспоры Асатура Кюзеляна (Лондон).
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся культурных связей Родина-Диаспора, отмечена важность роли культуры в вопросе сохранения армянсвом Диаспоры национальной идентичности, состоялся обмен мнениями относительно мероприятий поминовения 100-летия Геноцида армян в Армении и Диаспоре.
Асатур Кюзелян представил министру свои изданные книги, последняя из которых – переписка с известными представителями интеллигенции армянской Диаспоры Симоном Симоняном и Ваграмом Мавяном под названием «Говорят письма». Объемистая переписка является своеобразной историей событий в Диаспоре в 1960-70гг., содержащая множество интересных фактов и фотографий.