Երեւանեան Կրկէսը Համերգային Ծրագիրով Հանդէս Պիտի Գայ Արցախի Մէջ
Երեւանեան կրկէսի թատերախումբը յունիս 30-էն յուլիս 6,համերգային շրջագայութեամբ պիտի մեկնի Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետութիւն:
Ինչպէս «Արմէնփրէս»-ին կը տեղեկացնեն Հայաստանի կրկէսային գործիչներումիութեան մամուլի ծառայութենէն, մայրաքաղաք Ստեփանակերտի եւ Արցախիտարբեր շրջաններու մէջ ԼՂՀ մշակոյթի նախարարութեան աջակցութեամբնախատեսուած է երեւանեան կրկէսի 6 ելոյթ` կրկէսային բազմաժանր ծրագիրով:
«Կրկէսային կոլեկտիւի ներկայացնելիք ծրագիրը մեր հանդիսատեսներին ուրախութիւնկը պարգեւի իր էներգետիկայով եւ կը հրաւիրի հրապուրիչ ճամփորդութեան դէպիիլիւզիաների, էքստրեմալ մարմնամարզութեան, վիրտուոզ ձեռնածութեանեւ կլոունադայի հեքիաթային աշխարհ: Մենք առաջին անգամն ենք շրջագայութեանմեկնում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետութիւն:
Մանրակրկիտ նախապատրաստուել ենք: Ծրագրում ընդգրկել ենք նաեւ ՆայիրաՊետրոսեանի ղեկավարած Լէոնիդ Ենգիբարովի անուան կրկէսային ստուդիայիդեբիւտանտներին: Ի դէպ, համերգային շրջագայութեան ընթացքում ունենալիքելոյթների ծրագիրը եւս կազմել է Նայիրա Պետրոսեանը»,- նշած է Երեւանեան կրկէսիգեղարուեստական ղեկավար Սօս Պետրոսեան:
Այս շրջագայութեան ընթացքին կրկէսային աձնակազմը ելոյթներ պիտի ունենայ նաեւԼՂՀ զօրամասերուն մէջ: Այդ ծրագիրը պիտի իրականացուի Հայաստանի ՊՆնախաձեռնութեամբ:
Ամրան ընթացքին, արցախեան շրջագայութենէն ետք, մեր կրկէսային արտիստներըպիտի շարունակեն Հայաստանի մարզերուն մէջ արտագնայ ներկայացումներով հանդէս գալու ծրագիրը: Մինչ այժմ Երեւանեան կրկէսըներկայացումներով հանդէս եկած է Լոռիի եւ Տաւուշի մարզերուն մէջ տեղակայուածզօրամասերուն մէջ:

Ереванский цирк выступит с концертной программой в Арцахе
Труппа Ереванского цирка с 30 июня по 6 июля выедет в гастрольное турне в Нагорно-Карабахскую Республику.
Как сообщили «Арменпресс» из пресс-службы Союза цирковых деятелей Армении, в столице Степанакерте и различных районах Арцаха при содействии Министерства культуры НКР запланированы 6 выступлений Ереванского цирка с разнообразной цирковой программой.
«Программа, которую представит цирковой коллектив, подарит зрителям радость своей энергетикой и пригласит в увлекательное путешествие в сказочный мир иллюзий, экстремальной гимнастики, виртуальных фокусов и клоунады. Мы впервые отправляемся на гастроли в Нагорно-Карабахскую. Республику.
Тщательно подготовились. В программу включены также дебютанты цирковой студии им. Леонида Енгибарова , руководимой Наирой Петросян. Кстати, программа выступлений в рамках гастролей также составлена Наирой Петросян», – отметил художественный руководитель Ереванского цирка Сос Петросян.
В ходе этого турне цирковой коллектив выступит также в воинских частях НКР. Эта программа будет осуществлена по инициативе МО Армении.
В течение лета, после Арцахских гастролей, цирковые артисты продолжат программу выездных выступлений в областях Армении. До сих пор Ереванский цирк выступал с представлениями в воинских частях, дислоцированных Лорийской и Тавушской областях.