Լոնտոնի Մէջ Բարեգործական Համերգ` Ի Նպաստ Սասունիկ Գիւղի Մանկապարտէզին
Փետրուար 21-ին Լոնտոնի հեղինակաւոր «Սենթ Ճոն Սմիթ Սքուեր» համերգասրահին մէջ Միացեալ Թագաւորութեան մէջ ՀՀ դեսպանութեան աջակցութեամբ տեղի ունեցաւ «Հայաստան» հիմնադրամի բրիտանական մասնաճիւղին կողմէ կազմակերպուած ամենամեայ աւանդական բարեգործական համերգը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին կը յայտնեն ԱԳՆ մամլոյ ծառայութենէն:
Ձեռնարկին ներկայ էին Լոնտոնի մէջ հաւատարմագրուած դիւանագէտներ, օտարերկրեայ հիւրեր, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Այս տարի համերգը նուիրուած էր Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին: Ելոյթ ունեցան ճանչցուած հայ երգիչներ Լիպարիտ Աւետիսեան, Վարդուհի Խաչատրեան, Լիլիթ Սողոմոնեան եւ դաշնակահար Արմէն Աղաջանեան: Երգացանկին մէջ ընդգրկուած էին հայ եւ եւրոպացի երգահաններու յայտնի գործեր:

Charity concert held in London for kindergarten in Sasunik village
On February 21, Hayastan All-Armenian Fund’s British chapter held an annual, traditional charity concert with the support of the Embassy of the Republic of Armenia in the United Kingdom at the prestigious St. John’s Smith Square in London, as the RA MFA press service reports to Hayern Aysor.
Diplomats accredited in London, foreign guests and members of the local Armenian community attended the event.
This year’s concert was dedicated to the 100th anniversary of the Armenian Genocide and included performances of famous works of Armenian and European composers by well-known Armenian singers Liparit Avetisyan, Varduhi Khachatryan, Lilit Soghomonyan and pianist Armen Aghajanyan.