Լոնտոնի Մէջ Բարեգործական Համերգ` Ի Նպաստ Սասունիկ Գիւղի Մանկապարտէզին
Փետրուար 21-ին Լոնտոնի հեղինակաւոր «Սենթ Ճոն Սմիթ Սքուեր» համերգասրահին մէջ Միացեալ Թագաւորութեան մէջ ՀՀ դեսպանութեան աջակցութեամբ տեղի ունեցաւ «Հայաստան» հիմնադրամի բրիտանական մասնաճիւղին կողմէ կազմակերպուած ամենամեայ աւանդական բարեգործական համերգը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին կը յայտնեն ԱԳՆ մամլոյ ծառայութենէն:
Ձեռնարկին ներկայ էին Լոնտոնի մէջ հաւատարմագրուած դիւանագէտներ, օտարերկրեայ հիւրեր, հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Այս տարի համերգը նուիրուած էր Հայոց ցեղասպանութեան 100-րդ տարելիցին: Ելոյթ ունեցան ճանչցուած հայ երգիչներ Լիպարիտ Աւետիսեան, Վարդուհի Խաչատրեան, Լիլիթ Սողոմոնեան եւ դաշնակահար Արմէն Աղաջանեան: Երգացանկին մէջ ընդգրկուած էին հայ եւ եւրոպացի երգահաններու յայտնի գործեր:

В Лондоне состоялся благотворительный концерт в поддержку детского сада села Сасуник
В престижном концертном зале «Сент Джен Смит Сквер» Лондона 21 февраля состоялся ежегодный благотворительный концерт, организованный Британским филиалом фонда «Айастан при поддержке посольства РА в Соединенном Королевстве. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили в пресс-службе М�?Д РА.
На мероприятии присутствовали аккредитованные в Лондоне дипломаты, зарубежные гости, представители армянской общины. В нынешнем году концерт был посвящен 100-летию Геноцида армян. Выступили известные армянские певцы Липарит Аветисян, Вардуи Хачатрян, Лилит Согомонян и пианист Армен Агаджанян. В репертуар были включены известные произведения армянских и европейских композиторов.
Полученная от концерта прибыль будет предоставлена детскому саду села Сасуник Арагацотнской области.