Սփիւռքի նախարարն ընդունած է «Ջաւախքին աջակցութիւն» հիմնադրամի ներկայացուցիչները
Ողջունելով հիւրերը` նախարար Հրանոյշ Յակոբեան բարձր գնահատեց հիմնադրամի կողմէ ջաւախահայութեան համար իրականացուող մշակութային կեանքի, մարզական ոլորտներու բարելաւման ու կատարելագործման ուղղուած ջանքերը:
Հիմնադրամի ներկայացուցիչները ներկայացուցին հիմնադրամի ապագայ ծրագիրները, որոնցմով կը նախատեսուի իրականացնել բարեգործական ծրագիրներ եւ ձեռնարկներ, աջակցիլ հիմնադրամի նպատակներուն համապատասխանող պետական, բարեգործական եւ այլ ծրագիրներու ու ձեռնարկներու իրականացման, տրամադրել դրամական եւ նիւթատեխնիկական օգնութիւն` ատոնց կարիքն ունեցող
անհատներուն, եւ կազմակերպութիւններուն:
Հանդիպման աւարտին հիւրերը շնորհակալութիւն յայտնեցին նախարարին` ջերմ ընդունելութեան եւ իրենց նախաձեռնութիւններուն աջակցելու պատրաստակամութիւն յայտնելու համար:

Министр Диаспоры приняла представителей фонда «Содействие Джавахку»
Приветствовав гостей, министр Грануш Акопян высоко оценила усилия, прилагаемые фондом для улучшения и совершенствования культурной жизни армян Джавахка, спортивной сферы.
Представители фонда представили грядущие программы фонда, которыми предусмотрено осуществить благотворительные программы и мероприятия, содействовать осуществлению мероприятий, государственных, благотворительных и иных программ, соответствующих целям фонда, предоставить материальную и материально-техническую помощь нуждающимся в ней организациям и частным лицам.
В заключение встречи гости выразили благодарность министру за теплый прием и готовность содействовать их инициативам.