Սփիւռքի նախարարն ընդունած է «Ջաւախքին աջակցութիւն» հիմնադրամի ներկայացուցիչները
Ողջունելով հիւրերը` նախարար Հրանոյշ Յակոբեան բարձր գնահատեց հիմնադրամի կողմէ ջաւախահայութեան համար իրականացուող մշակութային կեանքի, մարզական ոլորտներու բարելաւման ու կատարելագործման ուղղուած ջանքերը:
Հիմնադրամի ներկայացուցիչները ներկայացուցին հիմնադրամի ապագայ ծրագիրները, որոնցմով կը նախատեսուի իրականացնել բարեգործական ծրագիրներ եւ ձեռնարկներ, աջակցիլ հիմնադրամի նպատակներուն համապատասխանող պետական, բարեգործական եւ այլ ծրագիրներու ու ձեռնարկներու իրականացման, տրամադրել դրամական եւ նիւթատեխնիկական օգնութիւն` ատոնց կարիքն ունեցող
անհատներուն, եւ կազմակերպութիւններուն:
Հանդիպման աւարտին հիւրերը շնորհակալութիւն յայտնեցին նախարարին` ջերմ ընդունելութեան եւ իրենց նախաձեռնութիւններուն աջակցելու պատրաստակամութիւն յայտնելու համար:

RA Minister of Diaspora receives members of the Support to Javakhk Foundation
Greeting the guests, Minister Hranush Hakobyan praised the Foundation’s efforts to improve and reinforce sports and cultural life for the Armenians of Javakhk.
The members of the Foundation presented their upcoming plans to hold charity programs and events, support the implementation of state, charity and other kinds of programs and events in line with the Foundation’s goals and objectives and provide logistics and financial assistance to individuals and organizations in need.
In the end, the guests expressed gratitude to the minister for the cordial reception and for expressing willingness to support their initiatives.