Նախագահ Սերժ Սարգսեան Ներկայ Գտնուած Է Վիեննայի ՄԷջ «Հայաստան» Բազմագործառոյթ (Տնտեսական, Ֆինանսական, Մշակութային, Տեղեկատուական) Կեդրոնի Բացման Արարողութեան
Աւստրիա պաշտօնական այցի առաջին օրը Նախագահ Սերժ Սարգսեան ներկայ գտնուած է  Վիեննայի մէջ «Հայաստան» բազմագործառոյթ (տնտեսական, ֆինանսական, մշակութային, տեղեկատուական) կեդրոնի բացման արարողութեան: Այն կառուցուած է` հիմք ընդունելով ՀՀ կեդրոնական դրամատան եւ ՀՀ արտաքին գործոց նախարարութեան միջեւ 2013թ. ապրիլ 30-ին Երեւանի մէջ կնքուած մտադրութիւններու մասին յուշագիրը:
Կեդրոնը կը հանդիսանայ ՀՀ դիւանագիտական ներկայացուցչութեան մասը եւ կ’օգտուի Վիեննայի պայմանադրութեան եւ դիւանագիտական ներկայացուցչութիւններու կարգավիճակը կարգաւորող երկկողմ միջազգային համաձայնագիրներով սահմանուած արտօնութիւններէն եւ անձեռնմխելիութենէն:

President Serzh Sargsyan is to attend the opening ceremony of Hayastan multifunctional (economic, financial, cultural, technological) center in Vienna
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/06/6766_b1.jpg)
On the first day of his official visit to Austria, President Serzh Sargsyan is to attend the opening ceremony of Hayastan multifunctional (economic, financial, cultural, technological) center in Vienna. It was built based on the Memorandum of Intent signed between the RA Central Bank and the RA Ministry of Foreign Affairs in Yerevan on April 30, 2013.
The center is the part of the Armenian diplomatic mission and is granted privileges and immunity defined by the Vienna Convention and other bilateral agreements on regulating the status of diplomatic missions.