Նախագահ Սերժ Սարգսեան Ներկայ Գտնուած Է Վիեննայի ՄԷջ «Հայաստան» Բազմագործառոյթ (Տնտեսական, Ֆինանսական, Մշակութային, Տեղեկատուական) Կեդրոնի Բացման Արարողութեան
Աւստրիա պաշտօնական այցի առաջին օրը Նախագահ Սերժ Սարգսեան ներկայ գտնուած է  Վիեննայի մէջ «Հայաստան» բազմագործառոյթ (տնտեսական, ֆինանսական, մշակութային, տեղեկատուական) կեդրոնի բացման արարողութեան: Այն կառուցուած է` հիմք ընդունելով ՀՀ կեդրոնական դրամատան եւ ՀՀ արտաքին գործոց նախարարութեան միջեւ 2013թ. ապրիլ 30-ին Երեւանի մէջ կնքուած մտադրութիւններու մասին յուշագիրը:
Կեդրոնը կը հանդիսանայ ՀՀ դիւանագիտական ներկայացուցչութեան մասը եւ կ’օգտուի Վիեննայի պայմանադրութեան եւ դիւանագիտական ներկայացուցչութիւններու կարգավիճակը կարգաւորող երկկողմ միջազգային համաձայնագիրներով սահմանուած արտօնութիւններէն եւ անձեռնմխելիութենէն:

Президент Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия в Вене многофункционального (экономического, финансового, культурного, информационного) центра «Армения»
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2014/06/6766_b1.jpg)
В первый день официального визита в Австрию Президент Серж Саргсян присутствовал на церемонии открытия в Вене многофункционального (экономического, финансового, культурного, информационного) центра «Армения». Он построен, принимая за основу Меморандум о намерениях, заключенный 30 апреля 2013 года в Ереване между Центральным банком РА и Министерством иностранных дел РА.
Центр является частью дипломатического представительства РА и пользуется привилегиями и неприкосновенностью, установленными Венской конвенцией и регулирующими статус дипломатических представительств двусторонними международными соглашениями.