Ստեֆեն Սեթրագ Մուրադեան Ստացաւ Հայաստանի Հանրապետութեան Անձնագիր
Փետրուար 20-ին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց Մեծ Բրիտանիոյ հայազգի քաղաքացի, Լոնտոնի սբ. Սարգիս եկեղեցւոյ ատենապետ Ստեֆեն Սեթրագ Մուրադեանը, որ վերջերս դարձած էր ՀՀ քաղաքացի, մեծ հանդիսաւորութեամբ յանձնեց Հայաստանի Հանրապետութեան անձնագիր:
ՀՀ Նախագահի թոյլտուութեամբ ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան վերապահուած է հայազգի նշանաւոր զաւակներուն եւ գործիչներուն ՀՀ քաղաքացիութեան անձնագիրներ յանձնելու արտօնութիւնը:
Նախարար Հրանոյշ Յակոբեան, բարձր գնահատելով Ստեֆեն Մուրադեանի հայրենանուէր գործունէութիւնը եւ ի բարօրութիւն հայրենիքի համար աշխատելու նուիրումը, վստահութիւն յայտնեց, որ ՀՀ քաղաքացի ըլլալը անոր համար մեծ պատիւ եւ պատասխանատուութիւն պիտի ըլլայ:
Ստեֆեն Մուրադեան հանդիսաւորութեամբ երդուեցաւ եւ նախարար Հրանոյշ Յակոբեանի կողմէ ստացաւ Հայաստանի Հանրապետութեան անձնագիրը: Ան շնորհակալութիւն յայտնեց նախարարին եւ խոստացաւ ապագային եւս աշխոյժ համագործակցելու ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան հետ:
Ձեռնարկին աւարտին նախարար Հրանոյշ Յակոբեան Ստեֆեն Մուրադեանին նուիրեց ՀՀ Սահմանադրութեան արեւմտահայերէն օրինակը:

Стефен Седрак Мурадян получил паспорт Республики Армения
Министр Диаспоры РА Грануш Акопян 20 февраля приняла гражданина Великобритании армянской национальности, председателя Лондонской церкви Св. Саркис Стефена Седрака Мурадяна, недавно ставшего гражданином РА, и в торжественной обстановке вручила ему паспорт Республики Армения.
С разрешения Президента РА на Министерство Диаспоры РА возложена миссия вручения паспортов гражданина РА известным представителям и деятелям армянской национальности.
Министр Грануш Акопян, высоко оценив патриотическую деятельность Стефена Мурадяна и его преданную работу на благо родины, выразила уверенность, что быть гражданином РА станет для него большой честью и ответственностью.
Стефен Мурадян торжественно присягнул и получил из рук министра Грануш Акопян паспорт гражданина Республики Армения. Он выразил благодарность министру и обещал в дальнейшем также активно сотрудничать с Министерством Диаспоры РА.
В завершение церемонии министр Грануш Акопян преподнесла Стефену Мурадяну экземпляр Конституции РА на западноармянском языке.