Աննա Յակոբեան Զուիցերիոյ ՄԷջ Կը Հանդիպի Հայ Համայնքին Հետ
Հայաստանի Հանրապետութեան վարչապետի պաշտօնակատարի տիկին, «Իմ քայլը» եւ «City of smile» հիմնադրամներու հոգաբարձուներու խորհուրդի նախագահ Աննա Յակոբեան դեկտեմբեր 12-17 աշխատանքային այցով կը մեկնի  Զուիցերիոյ Համադաշնութիւն:
ինչպէս կը յայտնեն Աննա Յակոբեանի գրասենեակէն, այցի ընթացքին կը նախատեսուի Աննա Յակոբեանի հանդիպումը հայ-զուիցերական խորհրդարանական բարեկամութեան խումբի անդամներու, ինչպէս նաեւ  շարք մը բարերարներու հետ:
Աննա Յակոբեան կ’այցելէ նաեւ «Ֆրանկ Միւլլեր» գործարան, Հայոց ցեղասպանութեան յիշատակին նուիրուած «Յիշողութեան լապտերներ» յուշահամալիր, Ժնեւի հայկական կեդրոնին մէջ կը հանդիպի հայ համայնքի ներկայացուցիչներուն:
Այցելութեան ընթացքին Աննա Յակոբեան կը մասնակցի Ժնեւի Թօփալեան վարժարանի սաներու աւարտական երեկոյին, ինչպէս նաեւ ներկայ կը գտնուի Սպիտակի երկրաշարժի 30-րդ տարելիցին նուիրուած համերգին:

Анна Акопян встретится с армянской общиной в Швейцарии
Супруга исполняющего обязанности премьер-министра Республики Армения, председатель попечительского совета фонда «Мой шаг» и ««City of smile»» Анна Акопян 12-17 декабря с рабочим визитом посетит Швейцарскую Конфедерацию.
Как сообщили в офисе Анны Акопян, в ходе визита планирует встреча с членами армяно-швейцарской парламентской группы дружбы, а также с некоторыми благотворителями.
Анна Акопян также посетит завод “Франк Мюллер”, памятник «Фонари памяти», посвященный жертвам Геноцида армян и в Женеве проведет встречу с представителями армянской общины.
В ходе визита Анна Акопян примет участие в выпускном вечере учащихся колледжа Топалян в Женеве, а также посетит концерт, посвященный 30-летию Спитакского землетрясения.