Տեղի Կ’ունենայ Թորոս Թորանեանի Ծննդեան 90-ամեակին Նուիրուած Ձեռնարկ
ՀՀ սփիւռքի նախարարութիւնը եւ Հայաստանի գրողներու միութիւնը սիրով կը հրաւիրէ ձեզ ներկայ գտնուելու գրող, հրապարակախօս, հասարակական գործիչ, բժիշկ Թորոս Թորանեանի ծննդեան 90-ամեակին նուիրուած ձեռնարկին, որ տեղի կ’ունենայ ս.թ. մարտ 27-ին` ժամը` 14:00-ին, Հայաստանի գրողներու միութեան մեծ դահլիճին մէջ: Ձեռնարկին ելոյթներով հանդէս կու գան ՀԳՄ նախագահ, բանաստեղծ Էտվարտ Միլիտոնեան, ՀՀ սփիւռքի նախարարի տեղակալ, գրականագէտ Սերժ Սրապիոնեան, գրականագէտ, Մ. Աբեղեանի անուան գրականութեան հիմնարկի տնօրէն Վարդան Դեւրիկեան, ՀԳՄ քարտուղար, գրականագէտ Պետրոս Դէմիրճեան, բանաստեղծ Արեւշատ Աւագեան, ինչպէս նաեւ արձակագիրներ Մարգար Շարապխանեան, Սէյրանուհի Գեղամեան, Գրիգոր Ջանիկեան եւ Ալիս Յովհաննիսեան:
Թորոս Թորանեանի բանաստեղծութիւններէն պիտի կարդայ Ամիրան Գալստեան, իսկ երաժշտական համարներով հանդէս պիտի գայ ՀՀ գուսանական եւ ժողովրդական երգի պետական անսամպլի մեներգիչ Արսէն Համբարեան:

Состоится мероприятие, посвященное 90-летию Тороса Тораняна
Министерство Диаспоры РА и Союз писателей Армении любезно приглашают вас присутствовать на мероприятии, посвященном 90-летию писателя, публициста, общественного деятеля, врача Тороса Тораняна, которое состоится 27 марта в 14:00 в большом зале Союза писателей Армении. На мероприятии с речами выступят председатель СПА, поэт Эдвард Милитонян, заместитель министра Диаспоры РА, литературовед Серж Срапионян, литературовед, директор �?нститута литературы им. М.Абегяна НАН РА Вардан Деврикян, секретарь СПА, литературовед Петрос Демирчян, поэт Аревшат Авагян, а также прозаики Маргар Шарапханян, Сейрануи Гегамян, Григор Джаникян и Алис Ованнисян.
Стихи Тороса Тораняна прочитает Амиран Галстян, а с музыкальными номерами выступит солист Государственного ансамбля РА гусанских и народных песен Арсен Амбарян.