Սպանական Ճանչցուած Խաղի Յաղթող Լիլիթ Մանուկեան Այցելած Է Միսլատայի Հայկական Կիրակնօրեայ Դպրոց
Միսլատայի հայկական դպրոցին մէջ «Արարատ» հայկական միութիւնն աննախադէպ հանդիպում մը  կազմակերպած էր: Կրթօճախի հիւրն էր սպանական «Pasapalabra» («Անցիր բառը») հեռուստախաղի յաղթող Լիլիթ Մանուկեան: Տաղանդաւոր հայուհին վերոնշեալ հաղորդման մօտ 100 խաղի եւ վերջնական պայքարի յաղթող  ճանչցուած է, աչքի ինկած հրաշալի խաղով եւ սպաներէնի ու սպանագիտութեան աննկարագրելի գիտելիքներով: Լիլիթը նաեւ այս խաղի առաջին եւ ցայսօր միակ օտարազգի մրցակիցն ու յաղթողն է, որուն մայրենին սպաներէնը չէ:
ինչպէս «Հայերն այսօր»-ին կը յայտնեն կազմակերպիչները, Լիլիթ Մանուկեան նախապէս իր փորձը ներկայացուց ներկաներուն, որոնց մէջ էին նաեւ աշակերտներու ծնողները եւ այլ հայազգի հիւրեր: Տաղանդաշատ հայուհին շարք մը խորհուրդներ տուաւ մատաղ սերունդին` առաջին հերթին յորդորելով ըլլալ աշխատասէր ու նպատակասլաց` երազանքներու իրականացման ճանապարհին: Լիլիթ Մանուկեան իր հիացմունքը յայտնեց հայ փոքրիկներուն ու անոնց ծնողներուն, որոնք չեն զլանար եւ կը յաճախեն հայկական դպրոց` մայրենին ուսանելու համար:
Հիւրին խօսքին հետեւեցան բազմաթիւ հարցեր, որոնց Մանուկեան մեծ հաճոյքով պատասխանեց:
Հայկական դպրոցի սաները հիւրին համար նաեւ հայրենասիրութեամբ ոգեշնչուած ասմունքներ  պատրաստած էին, որմով ալ եզրափակուեցաւ այս սպասուած հանդիպումը:

![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2018/02/հանդիպում3-300x225.jpg)
Ararat Armenian Association held an unprecedented meeting at the Armenian school in Mislata. The school’s guest was winner of the Spanish Pasapalabra (“Pass the Word”) TV game show Lilit Manukyan, who won 100 games and the final battle, stood out with her wonderful skills and indescribable knowledge of Spanish and Hispanic studies. Lilit is also the first and only foreign participant and winner of the game whose native language is not Spanish.
As reported the organizers to Hayern Aysor, Lilit Manukyan shared her experience with the attendees, including the schoolchildren’s parents and other Armenian guests. The talented Armenian girl gave a lot of advice to the young generation, urging them to be diligent and goal-oriented as they try to fulfill their dreams. Lilit Manukyan expressed her admiration of Armenian children and their parents, who don’t spare efforts and send their children to an Armenian school to learn Armenian.
After her speech, the guest answered several questions with great pleasure.
The schoolchildren recited poems devoted to patriotism, and this marked the end of the anticipated meeting.