Նախագահ Սարգսեան Աշխատանքային Այց Մը Պիտի Կատարէ Ֆրանսա
Նախագահ Սերժ Սարգսեան Յունուար 22-24-ին աշխատանքային այց մը պիտի կատարէ Ֆրանսա՝ Փարիզ եւ Սթրազպուրկ:
Հանրապետութեան նախագահը Յունուար 22-ին և 23-ին հանդիպումներ պիտի ունենայ Ֆրանսայի նախագահ Էմանիւէլ Մաքրոնի, Ծերակոյտի նախագահ Ժերար Լառշէի, Ազգային ժողովի նախագահ Ֆրանսուա տը Ռիւժիի, ինչպէս նաեւ Ֆրանսա-Հայաստան բարեկամութեան երեսփոխանական խումբի անդամներուն հետ: Նշենք, որ այս մէկը Մաքրոն-Սարգսեան առաջին հանդիպումը պիտի ըլլայ: Հայաստանի եւ Ֆրանսայի նախագահները իրենց հանդիպման արդիւնքները պիտի ամփոփեն միացեալ մամլոյ ասուլիսի մը ընթացքին:
Նախագահ Սարգսեան նաեւ Փարիզի քաղաքապետարանին մէջ հանդիպում պիտի ունենայ քաղաքապետուհի Անն Հիտալկոյի եւ Ֆրանսայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներուն հետ:
Յունուար 24-ին Սթրազպուրկի մէջ Հայաստանի նախագահը պիտի մասնակցի Եւրոպայի խորհուրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) ձմեռնային նստաշրջանին, ուր ելոյթ պիտի ունենայ եւ պիտի պատասխանէ երեսփոխաններու հարցումներուն: Սերժ Սարգսեան հանդիպումներ պիտի ունենայ նաեւ Եւրոպայի խորհուրդի ընդհ. քարտուղար Թորպեորն Եակլանտի, Մարդկային իրաւանց եւրոպական ատեանի (ՄԻԵԱ) նախագահ Կիտօ Ռայմոնտիի, «Ժողովրդավարութիւն՝ իրաւունքի միջոցով» եւրոպական յանձնաժողովի (Վենետիկի յանձնաժողով) նախագահ Ճաննի Պուքիքիոյի և ԵԽԽՎ-ի նորընտիր նախագահին հետ:

Президент Серж Саргсян с рабочим визитом отправится во Французскую Республику
Президент Серж Саргсян 22-24 января совершит рабочий визит во Французскую Республику – в Париж и в Страсбург. Президент Республики в рамках визита 22 и 23 января проведён встречи с Президентом Франции Эммануэлем Макроном, председателем Сената Жераром Ларошем, председателем Национального Собрания Франсуа де Рюжи, а также с членами депутатской группы дружбы Франция-Армения. �?тоги встречи Президентов Армении и Франции будут подведены на совместной пресс-конференции.
В мэрии Парижа Президент Саргсян встретится с мэром Анн �?дальго и представителями армянской общины Франции.
24 января в Страсбурге Президент Армении примет участие в заседании зимней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ), где выступит с речью и ответит на интересующие депутатов вопросы. Серж Саргсян встретится также с генеральным секретарём Совета Европы Торбьёрном Ягландом, председателем Европейского суда по правам человека (ЕСПЧ) Гидо Раймонди, председателем европейской комиссии “Демократия посредством права” (Венецианская комиссия) Джанни Букикио и с избранным председателем ПАСЕ.