ՀՀ Սփիւռքի Նախարարութեան ՄԷջ Տեղի Կ’ունենայ Ասուլիս
Նոյեմբեր 22-ին` ժամը 12:00-ին, ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան մէջ տեղի կ’ունենայ «Դուն ինչ կ’ընես Արցախի համար» շարժման ծիրէն ներս կայանալիք «Կարօտի կանչով հերոսներուս հետ» խորագիրով համերգին նուիրուած  ասուլիս (հասցէ` Վ. Սարգսեան 3, 6-րդ յարկ):
Ասուլիսի բանախօսներն են ամերիկաբնակ արուեստագէտ, «Տարօն» եւ «Կանթեղ» երգչախումբերու ղեկավար Գէորգ Չաքմանեան եւ Սփիւռքի նախարարութեան Համահայկական ծրագիրներու վարչութեան մշակութային, մարմնամարզութեան եւ երիտասարդական ծրագիրներու բաժինի պետ Գրետա Մնացականեան:
Նոյեմբեր 24-ին Արամ Խաչատրեան համերգասրահին մէջ կայանալիք համերգը մշակոյթի վաստակաւոր գործիչ Գէորգ Չաքմանեան կը նուիրէ արցախեան պատերազմի բոլոր ժամանակներու զոհերու ծնողներուն:

RA Ministry of Diaspora to host press conference
On November 22, the Ministry of Diaspora of the Republic of Armenia will host a press conference devoted to the “With my Heroes with the Call of Longing” and to be held as part of the “What are YOU doing for Artsakh?” pan-Armenian movement launched by the Ministry of Diaspora (Address: 3 V. Sargsyan Street, 6th floor).
The speakers of the press conference will be U.S.-based artist and director of Taron and Kantegh Choirs Gevorg Chakmanyan and Head of the Division for Cultural, Sporting and Youth Programs of the Department of All-Armenian Programs at the Ministry of Diaspora Greta Mnatsakanyan.
On November 24, merited cultural figure Gevorg Chakmanyan will give a concert dedicated to the parents of victims of all the Artsakh wars at Aram Khachaturian Grand Concert Hall.