Հակազրահապատային Նռնակի Պայթումէն Վիրաւորուած Զինծառայողին Վիճակը Ծայրայեղ Ծանր է
Արցախի մէջ Նոյեմբեր 4-ին հազրահապատային նռնակի պայթումին հետեւանքով վիրաւորուած զինծառայող Սերկէյ Սեւատայի Ալումեանի վիճակը կը շարունակէ մնալ ծայրայեղ ծանր: Ան Երեւանի Կեդրոնական զինուորական հիւանդանոց տեղափոխուած է,- ըստ «Արմենփրես»-ի՝ ըսած է Պատպանութեաննախարարութեան մամուլի խօսնակ Արծրուն Յովհաննիսեան:
Արցախի մէջ Նոյեմբեր 4-ին հազրահապատային նռնակի պայթումին հետեւանքով վիրաւորուած երկրորդ զինծառայող Գէորգ Վլատիսլաւի Հիւսնունցի առողջական վիճակի մասին տեղեկատուութիւն չէ տրուած: Ան Արցախի զինուորական հիւանդանոցին մէջ կը գտնուի:
Արցախի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարարութեան մամուլի ծառայութեան տրամադրած տեղեկատուութեան համաձայն` Արցախի մէջ Նոյեմբեր 4-ին հազրահապատային նռնակի պայթումին հետեւանքով զոհուած է ՊԲ զինծառայող, 1997-ի ծնունդ Հրանդ Խաչատուրի Մանգասարեանը: Գէորգ Վլատիսլաւի Հիւսնունցը եւ Սերկէյ Սեւատայի Ալումեանը ստացած էին տարբեր աստիճանի բեկորային վէրքեր:
Երրորդ կայազօրային քննչական բաժնին մէջ ՀՀ քրէական օրէնսգիրքի 376-րդ յօդուածի 2-րդ մասով պայթիւնի հետեւանքով զոհուած ժամկետային զինծառայող, շարքային Հրանդ Մանգասարեանի մահուան, եւս երկու զինծառայողներու վիրաւորուելու դէպքին առթիւ յարուցուած է քրէական գործ։

Состояние военнослужащего, получившего ранение вследствие разрыва противотанковой гранаты, крайне тяжелое
Состояние военнослужащего Сергея Севадаевича Алумяна, 4 ноября получившего в Арцахе ранение вследствие разрыва противотанковой гранаты, крайне тяжелое. «Раненый военнослужащий перевезен в Ереван. Он находится в Центральном клиническом военном госпитале», – сообщил в беседе с «Арменпресс» пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнисян.
Уточнить сведения о состоянии здоровья второго военнослужащего, Геворга Владиславовича Хюснунца, также получившего ранение вследствие разрыва противотанковой гранаты, не удалось. Он находится в военном госпитале Арцаха. Согласно сообщению Министерства обороны Арцаха, 4 ноября от разрыва противотанковой гранаты смертельное ранение получил военнослужащий АО Грант Хачатурович Мангасарян, 1997 года рождения. Геворг Владиславович Хюснунц и Сергей Севадаевич Алумян получили осколочные ранения разной степени тяжести.