Հակազրահապատային Նռնակի Պայթումէն Վիրաւորուած Զինծառայողին Վիճակը Ծայրայեղ Ծանր է
Արցախի մէջ Նոյեմբեր 4-ին հազրահապատային նռնակի պայթումին հետեւանքով վիրաւորուած զինծառայող Սերկէյ Սեւատայի Ալումեանի վիճակը կը շարունակէ մնալ ծայրայեղ ծանր: Ան Երեւանի Կեդրոնական զինուորական հիւանդանոց տեղափոխուած է,- ըստ «Արմենփրես»-ի՝ ըսած է Պատպանութեաննախարարութեան մամուլի խօսնակ Արծրուն Յովհաննիսեան:
Արցախի մէջ Նոյեմբեր 4-ին հազրահապատային նռնակի պայթումին հետեւանքով վիրաւորուած երկրորդ զինծառայող Գէորգ Վլատիսլաւի Հիւսնունցի առողջական վիճակի մասին տեղեկատուութիւն չէ տրուած: Ան Արցախի զինուորական հիւանդանոցին մէջ կը գտնուի:
Արցախի Հանրապետութեան պաշտպանութեան նախարարութեան մամուլի ծառայութեան տրամադրած տեղեկատուութեան համաձայն` Արցախի մէջ Նոյեմբեր 4-ին հազրահապատային նռնակի պայթումին հետեւանքով զոհուած է ՊԲ զինծառայող, 1997-ի ծնունդ Հրանդ Խաչատուրի Մանգասարեանը: Գէորգ Վլատիսլաւի Հիւսնունցը եւ Սերկէյ Սեւատայի Ալումեանը ստացած էին տարբեր աստիճանի բեկորային վէրքեր:
Երրորդ կայազօրային քննչական բաժնին մէջ ՀՀ քրէական օրէնսգիրքի 376-րդ յօդուածի 2-րդ մասով պայթիւնի հետեւանքով զոհուած ժամկետային զինծառայող, շարքային Հրանդ Մանգասարեանի մահուան, եւս երկու զինծառայողներու վիրաւորուելու դէպքին առթիւ յարուցուած է քրէական գործ։

Health condition of serviceman wounded in anti-tank grenade explosion is extremely grave
On November 4, serviceman Sergey Alumyan (father’s name: Sevada) was wounded in the explosion of an anti-tank grenade in Artsakh. Alumyan’s health condition remains extremely grave.
“The wounded serviceman has been transferred to Yerevan. He is at the Central Military Hospital,” Spokesman of the RA Ministry of Defense Artsrun Hovhannisyan told “Armenpress”.
There was no information regarding the health condition of Gevorg Hyusnunts (father’s name: Vladislav), who was the second serviceman who was wounded in the November 4 explosion of an anti-tank grenade. He is at the military hospital in Artsakh.
According to the press release issued by the press service of the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh, as a result of the November 4 explosion of an anti-tank grenade in Artsakh, serviceman of the Defense Army Hrant Mangasaryan (father’s name: Khachatur, born in 1997) received a lethal wound, while Gevorg Hyusnunts (father’s name: Vladislav) and Sergey Alumyan (father’s name: Sevada) received fragments of various degrees.