Բազմազաւակ 6 Ընտանիքներ Յառաջիկային Նոր Բնակարաններ Պիտի Ստանան
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ջանքերով Արցախի տարբեր շրջաններու մէջ ապրող բազմազաւակ ընտանիքներու համար կը շարունակուի նոր բնակարաններու կառուցման ծրագիրը:
Ըստ «Արցախփրես»-ի՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Արցախի գրասենեակի ղեկավար Վալերի Ղազարեան ըսած է, որ այս տարուան մէջ բազմազաւակ ընտանիքներու համար կառուցուող բնակարաններէն 3-ը արդէն շահագործման յանձնուած են:
«Մօտ օրերս եւս 6 բնակարան պիտի յանձնուին իրենց նոր տէրերուն, իսկ 10 առանձնատան շինարարական աշխատանքները ընթացքի մէջ են: Ատոնց մէկ մասը կը նախատեսուի շահագործման յանձնել մինչեւ տարեվերջ»,- ըսած է ան եւ աւելցուցած, որ ծրագիրը շարունակական պիտի ըլլայ, քանի որ շատ կարեւոր է բազմազաւակ ընտանիքներուն օժանդակելը:

Шесть многодетных семей получат новые квартиры
При поддержке Всеармянского фонда «Айастан» в разных районах Республики Арцах продолжается строительство нового жилья для многодетных семей.
В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» руководитель Арцахского офиса фонда Валерий Газарян отметил , что в этом году уже сданы в эксплуатацию три квартиры, построенные для многодетных семей.
«В ближайшие несколько дней еще 6 квартир будут переданы новым владельцам, а строительство 10 частных домов находится в процессе осуществления. Ожидается, что некоторые из них будут введены в эксплуатацию уже к концу года», – сказал В. Газарян, отметив, что программа будет носить продолжительный характер ввиду большой важности поддержки многодетных семей.