ՀՀ Սփիւռքի Նախարար Հրանոյշ Յակոբեան Ընդունեց Փարիզի «Հրանդ Տինք» Վարժարանի Ուսմասվար, Ֆրանսահայ Կարապետ Դաքէսեանը
Հոկտեմբեր 30-ին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան ընդունեց Փարիզի «Հրանդ Տինք» վարժարանի ուսմասվար, ֆրանսահայ Կարապետ Դաքէսեանը:
Հանդիպման ընթացքին նախարարը կարեւոր համարեց Ֆրանսայի հայ համայնքի դերն ու աշխուժութիւնը ինչպէս Ֆրանսայի հասարակական, քաղաքական, մշակութային կեանքէն ներս, այնպէս ալ հայրենիքի հետ կապերու ծիրէն ներս: Քննարկուեցան նաեւ արեւմտահայերէնին եւ Ֆրանսայի հայ համայնքին առնչուող այլ հարցեր:
Հանդիպման աւարտին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան Սփիւռքի նախարարութեան 5-ամեակին առիթով Կարապետ Դաքէսեանը պարգեւատրեց «Մայրենիի դեսպան» մետալով:

RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan receives administrator of Hrant Dink School in Paris, French-Armenian Garabed Dakessian
On October 30, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan received administrator of Hrant Dink School in Paris, French-Armenian Garabed Dakessian.
During the meeting, the minister attached importance to the role and active efforts of the French-Armenian community in France’s social, political and cultural life and in relations with the Homeland. Issues related to Western Armenian language and issues concerning the French-Armenian community were discussed during the meeting.
In the end, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan presented Garabed Dakessian with the “Ambassador of the Native Language” Medal in light of the 5th anniversary of the Ministry of Diaspora.