Միշա Ալոյեան Կը Համարուի Աշխարհի Լաւագոյն Ախոյեանը
Ռուսաստանի Դաշնութեան ներկայացուցիչ 52 քկ քաշային հայազգի մարզիկ Միշա Ալոյեան կը համարուի այսօր Ղազախստանի Ալմաթի քաղաքին մէջ մեկնարկող բռնցքամարտի աշխարհի առաջնութեան լաւագոյնը իր քաշային կարգին մէջ: Ինչպէս կը տեղեկացնԷ «Արմէնփրէս»-ը, Լոնտոնի 2012 թ. ողիմպիական խաղերու պրոնզէ մետալակիր, 2011թ. աշխարհի ախոյեան Ալոյեան, փորձառու
մարզիկներէն միակն է որ մնացած է ՌԴ հաւաքականի կազմին մէջ:
Բռնցքամարտը լուսաբանող գրեթէ բոլոր հիմնական հանդէսները կը կանխագուշակեն Ալոյեանին մետալ` նշելով, որ հարցը միայն մետալի որակն Է, եւ որ մարզիկը ախոյեանի կոչման իրական յաւակնորդ Է:
Նովոսիպիրսկի մէջ բնակող Ալոյեան որեւէ ցայտուն մեկնաբանութիւն չէ ըրած` սահմանափակուելով միայն երկու տարի առաջ աշխարհի ախոյեանը նուաճած կոչումը պաշտպանելու իր ցանկութիւնը արտայայտելով:
Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնութեան կը մասնակցին հայաստանցի 6 մարզիկներ:
Հոկտեմբեր 12-ին Ալմաթիոյ մէջ իր աշխատանքը կը սկսի սիրողական բռնցքամարտի միջազգային ընկերակցութեան` ԱԻԲԱ-ի համաժողովը, որուն կը մասնակցին նաեւ ՀՀ բռնցքամարտի ընկերակցութեան նախագահ Արման Մուրատեանը եւ առաջին փոխնախագահ

Миша Алоян считается фаворитом на титул чемпиона мира
Представитель Российской Федерации, 52-килограммовый спортсмен армянской национальности Миша Алоян считается в своей весовой категории фаворитом стартующего сегодня в городе Алматы Казахстана мирового первенства по боксу. Как сообщает «Арменпресс», бронзовый медалист Лондонской Олимпиады 2012 года, чемпион мира 2011 года, Алоян, фактически, остался единственным опытным спортсменом в составе сборной РФ.
Почти все основные издания, освещающие бокс, предрекают Алояну медаль, отмечая, что вопрос только в качестве медали и что спортсмен является реальным претендентом на чемпионство.
Сам Алоян, проживающий в Новосибирске, никаких ярких комментариев не дает, ограничиваясь лишь выражением желания защитить завоеванный два года назад титул чемпиона мира.
В первенстве мира по боксу примут участие 6 спортсменов из Армении.
12 октября свою работу в Алматы начнет форум Международной федерации любительского бокса  – А�?БА, в котором примут участие также президент Федерации бокса РА Арман Мурадян и первый вице-президент Дереник Габриелян.