Արցախցու Ձեռքին Ոչ Միայն Հայրենիքի Պաշտպանութեանն Ուղղուած Զէնքն Է, Այլեւ Հողի Հետ Աշխատող Բահը. ԼՂՀ Փոխվարչապետ
Հայերն այսօրի փոխանցմամբ` ԼՂՀ փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկեան իր ֆէյսպուքեան էջին վրայ կը գրէ.
«Ապրիլի 2-ին Երեւանի քաղաքապետարանում իր դռներն է բացում «Արցախի բարիքներ» ցուցահանդէս-վաճառքը: Կոչ եմ անում բոլոր երեւանաբնակ իմ հայրենակիցներին մասնակից դառնալ արցախցու խնամքով պատաստուած բարիքների այս ցուցահանդէսին` այդպիսով նպաստելով Արցախի արտադրանքի եւ արդիւնաբերութեան զարգացմանը ու տարածմանը: Արցախցու ձեռքին ոչ միայն հայրենիքի պաշտպանութեանն ուղղուած զէնքն է, այլեւ հողի հետ աշխատող բահը»:
Աւելցնենք, որ հայերն այսօրը նախապէս տեղեկացուցած էր, որ Ապրիլ 2-ին Երեւանի քաղաքապետարանի ճեմասրահին մէջ պիտի կայանայ «Արցախեան բարիքներ» ցուցահանդէսը: Ցուցահանդէսին ներկայացուած պիտի ըլլան Արցախի արդիւնաբերողներու ապրանքատեսականին:

В руках арцахца не только оружие для защиты Родины, но и лопата для работы с землей: вице-премьер НКР
Как передает «Армяне сегодня», вице-премьер НКР Артур Агабекян пишет на своей страничке в Фейсбуке:
«В Ереванской мэрии 2 апреля открывает свои двери выставка-продажа «Дары Арцаха». Призываю всех соотечественников, проживающих в Ереване, принять участие в этой выставке даров, выращенных руками арцахцев, тем самым способствовать равитию и распространению продукции и промышленности Арцаха. В руках арцахца не только оружие для защиты Родины, но и лопата для работы с землей».
Добавим, что «Армяне сегодня» заранее информировала: 2 апреля в вестибюле мэрии Еревана состоится выставка «Дары Арцаха», на которой будет представлен ассортимент производителей Арцаха.