Հայ Դիրքապահներու Ուղղութեամբ Արձակուած է Աւելի Քան 2400 Կրակոց
Ղարաբաղա-ատրպէյճանական հակամարտ զօրքերու սահմանագիծին վրայ անցնող շաբաթավերջին իրադրութիւնը՝ ատրպէյճանական կողմի պատճառով՝ եղած է լարուած: Այս մասին կը տեղեկացնեն ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայութենէն:
Նշուած ժամանակահատուածին հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներէ, հայ դիրքապահներու ուղղութեամբ արձակած է աւելի քան 2400 կրակոց:
Սահմանագիծի հարաւային, հարաւարեւելեան եւ հիւսիսային ուղղութիւններով ատրպէյճանական զինուժը կիրառած է նաեւ 60 (40 արկ) եւ 82 (11 արկ) միլիմեթրանոց ականանետեր:
Սովորութեան համաձայն, փորձելով պարտակել իր ապակառուցողական գործողութիւնները, Ատրպէյճանը լարուածութեան աճին մէջ շտապած է մեղադրել հայկական կողմը:
ԼՂՀ պաշտպանութեան նախարարութիւնը կրկին կը վերահաստատէ իր յանձնառութիւնը խստօրէն հետեւելու ձեռք բերուած համաձայնութիւններուն` միեւնոյն ժամանակ պատրաստ ըլլալով կանխել հակառակորդի ցանկացած սադրիչ գործողութիւն:

Azerbaijani army kept the situation in the Karabakh conflict zone tense on March 19-20, despite previous agreement to refrain from destabilizing the situation on the contact line.
Azeri forces violated the truce in the reporting period, firing over 2400 shots from various caliber firearms, as well as 60- and 82-mm mortars, the Nagorno Karabakh Defense Army says.
Following the attack, Azerbaijan habitually rushed to accuse the Armenian side of increasing the tension.
The Nagorno Karabakh Ministry of Defense reiterated its commitment to strictly follow the agreements reached, at the same time ready to prevent any provocation by the rival, the Ministry said in a statement.