Ծաղկազարդի Տօնը Ալմելոյի Մէջ
Մարտ 20-ին Ալմելոյի ԳՐԻԳՈՐ ԼՈՒՍԱՒՈՐԻՉ Հայկական եկեղեցւոյ մէջ նշուեցաւ Եկեղեցական տօներէն Ծաղկազարդը` Յիսուսի մուտքը Երուսաղէմ, որ վերածուեցաւ իսկական տօնի: Այս մասին «Հայերն այսօրը» կը տեղեկանայ Ալմելոյի կիրակնօրեայ դպրոցի ֆէյսպուքեան էջէն:
ՅԻՍՈՒՍԻՆ մարդիկ դիմաւորեցին ՁԻԹԵՆԻՆԵՐՈՒ եւ ԱՐՄԱՒԵՆԻՆԵՐՈՒ ճիւղերով: Աւանդոյթը մեծ խորհուրդ ունի, որ կը փոխանցենք մեր սերունդներուն:
Ալմելոյի կիրակնօրեայ դպրոցի աշակերտները մեծ խանդավառութեամբ մասնակից եղան այս գեղեցիկ համաքրիստոնէական տօնին: Ուսուցիչ–ուսուցչուհիներու օգնութեամբ պատրաստեցին թուղթէ գեղեցիկ նկարազարդ տուփեր, դիտեցին «ՅԻՍՈՒՍ» ֆիլմը, մասնակցեցան եկեղեցական արարողութեան:

Almelo celebrates Tsaghkazard (Palm Sunday)
On March 20, the GREGORY THE ILLUMINATOR Armenian Church of Almelo celebrated TSAGHKAZARD (PALM SUNDAY), which is one of the holidays of the Armenian Church and symbolizes the entrance of Jesus into Jerusalem that turned into a real celebration, as reported on the Facebook page of the Armenian Sunday School of Almelo, according to Hayern Aysor.
The people greeted JESUS with branches of OLIVE TREES AND PALM TREES. The tradition is very symbolic, and we transmit it to the generations.
The schoolchildren of the Armenian Sunday School of Almelo participated in this beautiful all-Christian celebration with great excitement. With the help of their teachers, they prepared and illustrated beautiful paper boxes, after which they watched the film “JESUS” and participated in a church ceremony.