Լոս Անճելըսի Հայութիւնը Կը Պատրաստուի Միասնաբար Ոգեկոչելու Հայոց Ցեղասպանութեան 101ամեակը
Լոս Անճելըսի հայութիւնը, անգամ մը եւս ի մի գալով՝ որոշած է Հայոց Ցեղասպանութեան արդար հատուցումը ստանալու համար ազդու պահանջ մը ներկայացնել։ Արդարեւ, Կիրակի, Ապրիլ 24ին, կ.ե. ժամը 1ին, Լոս Անճելըսի Ուիլշըր պողոտային վրայ (6300 Wilshire Boulevard) գտնուող Թուրքիոյ հիւպատոսարանին առջեւ տեղի պիտի ունենայ Արդարութեան հանրահաւաքը՝ ոգեկոչելու համար Հայոց Ցեղասպանութեան 101ամեակը եւ դատապարտելու անոր ուրացումը։ Այս մասին կը յայտնէ Ասպարէզ:
Համայնքի գլխաւոր կրօնական, քաղաքական, երիտասարդական եւ այլ կազմակերպութիւններ դարձեալ համախմբուած ու Հայոց Ցեղասպանութեան հարիւրամեակին Լոս Անճելըսը ցնցած 166,000 հոգինոց աննախընթաց քայլարշաւին ոգիով քաջալերուած՝ կոչ կ՛ընեն համայնքին, որ իր ամբողջական զօրակցութիւնը ցուցաբերէ միասնականութեան ոգին ամրապնդող նման քայլերու՝ աջակցելով այս նպատակով կազմուած Հայոց Ցեղասպանութեան յանձնախումբին։
Հակառակ այն իրողութեան, որ այս տարի Կիրակի օրուան զուգադիպող հաւաքին ընթացքին խճողումը նուազ պիտի ըլլայ, Հարաւային Քալիֆորնիոյ տարբեր շրջաններու եկեղեցիներէն, վարժարաններէն եւ համայնքային կեդրոններէն տրամադրելի պիտի ըլլայ հանրակառքերով փոխադրութիւն։ Ամբողջական ցանկը պիտի հրապարակուի մօտիկ ապագային։
Ցոյցին համար յատուկ շապիկներ արդէն իսկ կը ծախուին Կլենտէյլի, Հոլիվուտի եւ Վելի Վիլեճի «Ճոնզ» խանութներուն մէջ, ինչպէս նաեւ՝ Amazon.com եւ Ebay.com կայքերուն վրայ։ Շապիկներու վաճառքէն գոյացած գումարը ամբողջութեամբ պիտի տրամադրուի հանրահաւաքի ծախսերուն։ Հայոց Ցեղասպանութեան յանձնախումբը կոչ կ՛ընէ հայորդիներուն, որ այդ շապիկները գնելով եւ հագուելով՝ քայլարշաւին համար քարոզչութիւն կատարեն։

Record Turnout Anticipated at April 24 ��?Rally for Justice’ in Los Angeles
Community organizations have come together once again to call for justice for Armenian Genocide. On Sunday, April 24, at 1 p.m., a community-wide RALLY FOR JUSTICE will be held in front of the Turkish Consulate at 6300 Wilshire Boulevard in Los Angeles to commemorate the 100+1 anniversary of the Armenian Genocide as we continue to fight for a just resolution and against denial of this still unpunished crime against humanity.
All leading religious, political, youth, and advocacy organizations of our community have come together once again after last year’s unprecedented Centennial March for Justice to organize the 2016 Rally for Justice. Strengthened by our unity, we call upon all segments of our community to join the Armenian Genocide Committee in making our collective voice heard as one Nation for one Cause.
Although traffic will be lighter this year on Sunday, bus transportation will be provided from churches, schools and community centers throughout Southern California. Pick up/Drop off locations will be announced soon.
Rally for Justice t-shirts are on sale at Jons Marketplace locations in Glendale, Hollywood and Valley Village and are also available online at Amazon.com and Ebay.com. Proceeds from all sales will go entirely toward funding the Rally for Justice. Please purchase and start wearing your t-shirts now and help us spread the word.