Արա Կիւլեր Լուսանկարած է Էրտողանն Ու Անոր Թոռնիկները
Աշխարհահռչակ պոլսահայ լուսանկարիչ Արա Կիւլեր լուսանկարած է Թուրքիոյ նախագահ Ռեճեփ Թայիփ Էրտողանն ու անոր ընտանիքի անդամները: Նախագահը լուսանկարելու ցանկութիւն յայտնած է Կիւլերը: Այս մասին կը գրէ «էրմենիհապեր»-ը` վկայակոչելով «Cnnturk» լրատուական ծառայութիւնը:
Նախագահականի իր աղբիւրներուն յղում ընելով, լրատուամիջոցը մանրամասնած է, լուսանկարիչը զանգահարած է Էրտողանի մամուլի խօսնակ Իպրահիմ Քալընին եւ ըսած, որ կը ցանկանայ լուսանկարել Էրտողանը, որը վերջին անգամ իր տեսախցիկին առջեւ յայտնուած էր 2012 թուականին:
Նախագահ Էրտողան աշխարհահռչակ լուսանկարիչը ընդունած է Քըսըքլըի մէջ գտնուող իր բնակարանին մէջ: Կիւլեր լուսանկարած է նախագահը, առաջին տիկինը` Էմինէ Էրտողանը եւ անոնց թոռնիկները` Ահմեթն եւ Մահինուրը:
Հանդիպման աւարտին պոլսահայ լուսանկարիչը Էրտողանին նուիրած է «Հին Սթամպուլի յուշեր» գիրքը, ուր զետեղուած են իր լուսանկարները: էրտողան շնորհակալութիւն յայտնած է Կիւլերին լուսանկարչական արուեստին մէջ ունեցած մեծ ներդրումներուն համար:

World famous Istanbul-Armenian photographer Ara Güler has taken photos of President of Turkey Recep Tayyib Erdogan and his family members.
According to ermenihaber.am, Güler was the one who expressed the desire to take a photo of the President, reports CNNTurk, citing its presidential sources. The photographer called Erdogan’s press speaker Ibrahim Kalin and said he wanted to take a photo of Erdogan, who had been last photographed in 2012.
President Erdogan received the world famous photographer at his home in Kisikli. Güler photographed the President, First Lady Emine Erdogan and their grandchildren, Ahmet and Mahinur.
After the meeting, the Istanbul-Armenian photographer gave the book “Memories of Old Istanbul” to Erdogan as a gift. The book includes Erdogan’s photos.