Թրքական համալսարանին մէջ հայերէնի դասընթացներ պիտի իրականացուին
Թուրքիոյ «Քատիր Հաս» համալսարանին մէջ Հոկտեմբեր 26-էն Հայոց լեզուի դասընթացներ պիտի մեկնարկեն` յատուկ սկսնակներու համար:
Ըստ Tert.am-ի` համալսարանի կայքը տարածած է հաղորդագրութիւն, ուր նշուած է, որ դասընթացը անվճար պիտի ըլլայ: Գումար պիտի գանձուի միայն դասագիրքեր տրամադրելու համար:
Հայերէն գրել, կարդալ եւ խօսիլ սորվիլ փափաքողները դասերու ընթացքին պիտի լսեն հայերէն երգեր, պիտի կարդան հեքիաթներ ու փոքր պատմութիւններ:
«Մեր ծրագիրը միայն հայերէնի քերականութիւնը չէ, որ գերակշիռ տեղ պիտի գրաւէ: Լեզուի առանձնայատկութիւնները խօսելով, լսելով ու կարդալու սկզբունքի հիման վրայ ստեղծուած է մեր դասընթացը»,- ըսած են համալսարանէն:

Turkey’s Kadir Has University will be launching Armenian Language Courses especially for beginners starting from October 26th.
According to tert.am, correspondents of the University’s website issued a press release stating that the course will be free and that students will only pay for textbooks.
Those wishing to learn how to read, write and speak in Armenian will also listen to Armenian songs, as well as read short stories and fairy tales.
“Our course won’t only be devoted to Armenian grammar. The course is based on the principle of discussing the characteristics of the language, as well as listening and reading,” say representatives of the University.