ՀՀ սփիւռքի նախարարը ընդունեց աւստրալահայ գործարար Ռիչարտ Շեմէսեանը
Սեպտեմբեր 20-ին ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեանի հիւրն էր «Ափոլօ հանքաարդիւնաբերական ընկերութեան ղեկավար, աւստրալահայ Ռիչարտ Շեմէսեանը եւ մայրը` Լուսինէ Մանճիյեանը:
ՀՀ սփիւռքի նախարարը աւստրալահայ հիւրին ներկայացուց նախարարութեան ծրագիրները, մասնաւորապէս Հայաստանի մէջ հաստատուած սուրիահայերուն ցուցաբերուող աջակցութեան ուղղութեամբ իրականացուող աշխատանքները:
Ռիչարտ Շեմէսեան շնորհակութիւն յայտնեց ջերմ ընդունելութեան համար, ներկայացուց իր տպաւորութիւնները «Մուսա լերան 100 ամեակին նուիրուած ձեռնարկներուն վերաբերեալ:
Հանդիպման ընթացքին քննարկուեցան Աւստրալիոյ «Ափոլօ» ընկերութեան եւ հայաստանեան հանքարդիւնաբերական ընկերութիւններու միջեւ հնարաւոր համագործակցութեան հարցեր, ինչպէս նաեւ աւստրալահայ համայնքին հետ աշխատանքները աւելի սերտացնելու եւ համակարգուած կազմակերպելու ուղղութեամբ:

On September 20, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan hosted Chairman of Apollo Minerals Limited, Richard Shemesian of Australia and his mother, Lusine Manjiian.
The minister presented the programs of the RA Ministry of Diaspora, particularly the activities that are carried out to support the Syrian-Armenians having settled in Armenia.
Richard Shemesian expressed gratitude for the cordial reception and shared his impressions of the events that were dedicated to the 100th anniversary of the Musaler Battle.
During the meeting, the sides discussed possible cooperation between Australia’s Apollo Minerals Limited and Armenia’s mining industries, as well as issues on working more closely with the Armenian community of Australia and organizing activities in a more coordinated manner.