Կը մեկնարկէ Սրտաբաններու եւրոկովկասեան 5-րդ համաժողովը
Սեպտեմբեր 11-ին ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան, ՀՀ առողջապահութեան նախարարութեան եւ «Ակցիա Առողջութիւն Հայաստան-Ֆրանսա» կազմակերպութեան նախաձեռնութեամբ կը մեկնարկէ «Սրտաբանութեան եւրոկովկասեան 5-րդ համաժողովը» (Euro-Caucasian Congress of Cardiology), որուն կը մասնակցին 50-է աւելի օտարազգի եւ սփիւռքահայ անուանի սրտաբաններ` Ֆրանսայէն, Մոնաքոյէն, Մեծ Բրիտանիայէն, Լիբանանէն, Ռուսաստանէն, Սուրիայէն, Իրանէն, Վրաստանէն եւ շուրջ 200 մասնագէտ  Հայաստանէն ու Արցախէն
Ժ.16:00-ին տեղի կ’ունենայ համաժողովի բացման հանդիսաւոր արարողութիւնը (հասցէն` Վ.Սարգսեան 26/1, Էրեբունի պլազա բ/կ, 9-րդ յարկ, «էրեբունի» սրահ):
Ողջոյնի խօսքով հանդէս կու գան ՀՀ վարչապետ Յովիկ Աբրահամեան, ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան եւ ՀՀ առողջապահութեան նախարար Արմէն Մուրադեան:
Համաժողովի նպատակն է նպաստել սրտաբանութեան ոլորտի զարգացման, աշխարհի հայ սրտաբաններու ներուժի համախմբման, Հայաստանի Հանրապետութեան, Սփիւռքի եւ Արցախի սրտաբաններու համագործակցութեան, մասնագիտական որակներու բարձրացման, կատարելագործման եւ անոնց միջեւ փորձի փոխանակման:

5th Euro-Caucasian Congress of Cardiology set to kick off
On September 11, the RA Ministry of Diaspora, the RA Ministry of Health and Health Action Armenia-France will launch the 5th Euro-Caucasian Congress of Cardiology, which will bring together more than 50 renowned foreign and Armenian cardiologists from France, Monaco, Great Britain, Lebanon, Russia, Syria, Iran and Georgia and about 200 experts from Armenia and Artsakh.
The grand opening ceremony of the congress will be held at 16:00 at Erebuni Hall of Erebuni Plaza Business Center (26/1 V. Sargsyan St., 9th floor).
RA Prime Minister Hovik Abrahamyan, RA Minister of Diaspora Hranush Hakobyan and RA Minister of Health Armen Muradyan will give their welcome speeches.
The purpose of the congress is to help develop the field of cardiology, consolidate the potential of Armenian cardiologists of the world, contribute to the cooperation between cardiologists from the Republic of Armenia, Artsakh and the Armenian Diaspora, help them raise their level of professionalism and improve their professional qualities and exchange their experiences.