Կը մեկնարկէ Սրտաբաններու եւրոկովկասեան 5-րդ համաժողովը
Սեպտեմբեր 11-ին ՀՀ սփիւռքի նախարարութեան, ՀՀ առողջապահութեան նախարարութեան եւ «Ակցիա Առողջութիւն Հայաստան-Ֆրանսա» կազմակերպութեան նախաձեռնութեամբ կը մեկնարկէ «Սրտաբանութեան եւրոկովկասեան 5-րդ համաժողովը» (Euro-Caucasian Congress of Cardiology), որուն կը մասնակցին 50-է աւելի օտարազգի եւ սփիւռքահայ անուանի սրտաբաններ` Ֆրանսայէն, Մոնաքոյէն, Մեծ Բրիտանիայէն, Լիբանանէն, Ռուսաստանէն, Սուրիայէն, Իրանէն, Վրաստանէն եւ շուրջ 200 մասնագէտ  Հայաստանէն ու Արցախէն
Ժ.16:00-ին տեղի կ’ունենայ համաժողովի բացման հանդիսաւոր արարողութիւնը (հասցէն` Վ.Սարգսեան 26/1, Էրեբունի պլազա բ/կ, 9-րդ յարկ, «էրեբունի» սրահ):
Ողջոյնի խօսքով հանդէս կու գան ՀՀ վարչապետ Յովիկ Աբրահամեան, ՀՀ սփիւռքի նախարար Հրանոյշ Յակոբեան եւ ՀՀ առողջապահութեան նախարար Արմէն Մուրադեան:
Համաժողովի նպատակն է նպաստել սրտաբանութեան ոլորտի զարգացման, աշխարհի հայ սրտաբաններու ներուժի համախմբման, Հայաստանի Հանրապետութեան, Սփիւռքի եւ Արցախի սրտաբաններու համագործակցութեան, մասնագիտական որակներու բարձրացման, կատարելագործման եւ անոնց միջեւ փորձի փոխանակման:

Стартует 5-й еврокавказский форум кардиологов
По инициативе Министерства Диаспоры РА, Министерства здравоохранения РА и организации «Акция здоровье   Армения-Франция» 11 сентября стартует 5-й еврокавказский форум кардиологии  (Euro-Caucasian Congress of Cardiology), в котором участвуют более 50 известных кардиологов – иностранцев и армян Диаспоры из Франции, Монако, Великобритании, Ливана, России, Сирии, �?рана, Грузии, а также около 200 специалистов из Армении и Арцаха.
В 16:00 состоится торжественная церемония открытия форума (адрес: В.Саркисяна, 26/1, б/ц «Эребуни плаза», 9-й этаж, зал «Эребуни»).
С приветственными речами выступят премьер-министр РА Овик Абрамян, министр Диаспоры РА Грануш Акопян и министр здравоохранения РА Армен Мурадян.
Цел форума – способствовать развитию сферы кардиологии, сплочению потенциала кардиологов мира, сотрудничеству кардиологов Республики Армения, Диаспоры и Арцаха, повышению профессиональных качеств, совершенствованию и обмену опытом между ними.