Ախալքալաքի Մէջ Բացուած է ՋԱՀ-ի Գրասենեակը
Յուլիս 25-ին Ախալքալաքի մէջ բացուած է «Ջաւախքին աջակցութիւն» հիմնադրամի Վրաստանեան ներկայացուցչութեան գրասենեակը: Այս մասին կը յայտնէ akhaltskha.net-ը:
Նախքան ՋԱՀ-ի գրասենեակին բացումը Կարծախի մէջ տեղի ունեցած է Ջիւանիի տուն-թանգարանի հիմնարկեքի արարողութիւնը: Երկու արարողութիւններուն ալ ներկայ էին բազմաթիւ հիւրեր, ինչպէս Սամցխէ-Ջաւախքի ամբողջ շրջանէն, Թիֆլիսէն այնպէս ալ Հայաստանէն:
ՋԱՀ-ի գործադիր տնօրէն Աշոտ Յակոբեան Ջիւանիի տուն-թանգարանի հիմնարկեքի արարողութեան ժամանակ ըսած է հետեւեալը․ «Ջիւանու նկատմամբ սերունդների պարտքը այսօր կատարւում է: Կարծում եմ, նրա լուսաւոր հոգին այսօր ուրախութեան եւ յուզմունքի պահէր է ապրում»:
«Ջաւախքին Աջակցութիւն» հիմնադրամի առաքելութիւնն է նպաստել Վրաստանի Սամցխէ-Ջաւախք նահանգի եւ Ծալկայի շրջանի հայութեան հասարակական կեանքի տարբեր ոլորտներու զարգացման եւ հայ-վրացական համագործակցութեան:
Հիմնադրամի ղեկավար մարմիններու խօսքերով` ներկայացուցչութեան բացումը գործնական քայլ է եւ անոնց կարծիքով ատիկա պիտի նպաստէ կարճ ժամանակահատուածի մէջ շօշափելի յառաջընթաց արձանագրելուն:

SJF establishes representation in Akhalkalak
The Support to Javakhk Foundation established its representation in Georgia on July 25, reports akhaltskha.net.
The opening of the office was preceded by the groundbreaking ceremony for the Home-Museum of Jivani in Kartsakh. Both ceremonies were attended by several guests from all parts of Samtskhe-Javakhk, as well as Tbilisi and Armenia.
“The generations are fulfilling their duty to Jivani today. I believe Jivani is happy and emotional in the heavens today,” Executive Director of the Support to Javakhk Foundation Ashot Hakobyan said during the groundbreaking ceremony of the Home-Museum of Jivani.
As mentioned during the opening of the Support to Javakhk Foundation’s representation, the mission of the Support to Javakhk Foundation is to contribute to the development of social life of the Armenians of Samtskhe-Javakhk and Tsalka region in different spheres and the Georgian-Armenian cooperation.
According to the Support to Javakhk Foundation’s leaders, the opening of the representation is a step forward and will help the Foundation make tangible progress in a short amount of time.