Թուրքիան կը զինէ Սուրիոյ հետ սահմանը
Թուրքիոյ Տիարպեքիր քաղաքի մէջ գտնուող ԶՈՒ 7-րդ բանակային կորպուսէն մեծ քանակութեամբ զինուորական մեքենաներ  եւ զինամթերք տեղափոխուած է թուրք-սուրիական սահմանային գօտի:
Թրքական «haberler» լրատուամիջոցի հաղորդմամբ` կը գրէ ermenihaber.am-ը, նման զարգացումները պայմանաւորուած են թուրք-սուրիական սահմանի մօտ վերջին շրջանին «Իսլամական պետութիւն» (ԻՊ) ահաբեկչական կազմակերպութեան եւ Սուրիոյ քրտական զօրամիաւորումներու միջեւ տեղի ունեցած բախումներով:
Կը նշուի, որ անվտանգութեան նկատառումներէն մեկնելով` Թուրքիոյ քրտաբնակ Մարտին նահանգ ուղարկուած է 40 զինուած պահակախումբ: Մարտին տեղափոխուած են  նաեւ            « Kobra » տիպի զինուորական մեքենաներ:

Турция укрепляет границу с Сирией
В Турции из седьмого армейского корпуса, дислоцированного в городе Диарбекир, большое количество военной техники и вооружения переброшены на турецко-сирийскую границу.
Как сообщает ermenihaber.am со ссылкой на «haberler», это обусловлено столкновениями, происшедшими в последнее время вблизи турецко-сирийской границы между террористической организацией �?Г�?Л и курдскими военными объединениями Сирии.
Отмечается, что из соображений безопасности в турецкую провинцию Мардин направлены 40 вооруженных нарядов. В Мардин также переправлены военные машины типа «Kobra».