Հայկական մշակութային շաբաթ վիեթնամական «ANTG» հեռուստաալիքով
Յուլիս 14-ին վիեթնամական «ANTG» հեռուստաալիքով կը մեկնարկէ հայկական մշակութային շաբաթը` նուիրուած Հայաստանի եւ Վիեթնամի միջեւ դիւանագիտական յարաբերութիւններու հաստատման 23-ամեակին:
Մշակութային շաբթուան ծիրէն ներս «ANTG» հեռուստաալիքով պիտի ցուցադրուի ՎՍՀ-ի մէջ ՀՀ դեսպան Ռաիսա Վարդանեանի ելոյթը հայ-վիեթնամական յարաբերութիւններու զարգացման եւ անցած 23 տարիներուն ընթացքին երկկողմ յարաբերութիւններուն արձանագրուած ձեռքբերումներուն վերաբերեալ:
Մշակութային շաբթուան երաժշտական հատուածին մէջ պիտի ցուցադրուին Շարլ Ազնաւուրի, «KOHAR» սիմֆոնիկ նուագախումբի, ինչպէս նաեւ Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ նուագախումբի եւ Հայաստանի պետական երիտասարդական նուագախումբի համերգները: Առանձին հաղորդումով պիտի ներկայացուին Արամ Խաչատրեանի եւ Առնօ Բաբաջանեանի ստեղծագործութիւնները:
Մշակութային շաբթուան աւարտին պիտի ցուցադրուին «Հայաստան` Նոյի երկիր» եւ «Հռոմէն Աւելի Հին Մայրաքաղաքը» փաստավաւերագրական ֆիլմերը, ինչպէս նաեւ «Արտոյտներու ագարակը» գեղարուեստական ֆիլմը:

On July 14, an Armenian Culture Week program will be launched on Vietnam’s ANTG TV channel on the occasion of the 23rd anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Vietnam.
The series of programs will include the speech by RA Ambassador to the Socialist Republic of Vietnam Raisa Vardanyan on the development of Armenian-Vietnamese relations and the achievements that have been made in the bilateral relations over the past 23 years.
The musical section of the programs will include the concerts of Charles Aznavour, KOHAR Ensemble, as well as the Armenian Philharmonic Orchestra and the State Youth Orchestra of Armenia. The works of Aram Khachaturian and Arno Babajanyan will be presented during a special program.
The programs will end with the showing of the documentary films “Armenia: Land of Noah” and “The Capital Older than Rome”, as well as “The Lark Farm”.