Նոր մարզաձևեր` Համահայկական 6-րդ ամառային խաղերում
Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեն հերթական նիստում որոշում ընդունեց ավելացնել համահայկական խաղերում ընդգրկված մարզաձևերի քանակը:
Համահայկական 6-րդ խաղերում, բացի մինչև այս եղած 10 մարզաձևերից, կավելանան նաև լաղափնյա վոլեյբոլը, ատլետիկան (մի քանի նոր ձևեր), լողը (մի քանի ձևեր), սպորտային պարերը, գոլֆը, հանդբոըլ, բազկամարտը, հեծանվասպորտը և հրաձգությունը:
«ՀՀ մայրաքաղաքը և հնարավոր մյուս քաղաքները, որոնք կընդունեն համահայկական խաղերը, պատրաստ են ընդունելու և
կազմակերպելու նոր մարզաձևերի մրցաշարերը: Իհարկե, մի քանի մարզաձևերի համար անհրաժեշտ է լինելու ձեռք բերել որոշակի գույք, որոնք խիստ մասնագիտական են լինելու»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, համաշխարհային կոմիտեի հերթական նիստի ժամանակ ասաց կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանը:
Հաստատվեց այն առաջարկությունը, որ այս խաղերին յուրաքանչյուր պատվիրակություն իր հետ բերի նաև մրցավարական կազմ:
Համահայկական 6-րդ ամառային խաղերը կկայանան Հայաստանում 2015 թվականի օգոստոսին: Համահայկական առաջին խաղերն անցկացվել են 1999 թվականին:

Новые виды спорта на VI летних Панармянских играх
Всемирный комитет Панармянских игр на своем очередном заседании принял решение увеличить число видов спорта, включенных в программу Панармянсаких игр.
На VI Панармянских играх, помимо имевшихся до сих пор 10 видов спорта, будут также добавлены пляжный волейбол, атлетика (несколько новых видов), плавание (несколько видов), спортивные танцы, гольф, гандбол, многоборье, велоспорт и стрельба.
«Столица РА и возможные другие города, которые будут принимать Панармянские игры, готовы принять и организовать  турниры по новым видам спорта. Конечно, для нескольких видов спорта необходимо будет приобрести определенные сугубо профессиональный инвентарь», – сказал на заседании председатель Всемирного комитета �?шхан Закарян.
Было подтверждено предложение о том, что каждая делегация на эти игры привозит и судейский состав.
VI  Панармянские летние игры  состоятся в Армении в августе 2015 года. Первые Панармянские игры были проведены в 1999 году.