Սուրբ Ծննդյան հավաք և աղոթք Թաիլանդի հայ համայնքում
Բանգկոկում Թաիլանդի հայկական համայնքը հունվարի 13-ին նշել է Հիսուս Քրիստոսի Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության տոնը: Ավանդաբար հավաքույթը համայնքում տարվա առաջին հանդիպումն է լինում, որն էլ թաիլանդահայերին մեկտեղվելու հնարավորություն է ընձեռում:
Ինչպես «Հայերն այսօր»-ին տեղեկացնում են Թաիլանդում ՀՀ հյուպատոսության մամլո գրասենյակից, համայնքի սարկավագ Սարգիս Թարաքջյանը Christchurch եկեղեցում ներկաներին փոխանցել է Սուրբ Ծննդյան Ավետիսը, միասին աղոթել են, որին հաջորդել է հյուպատոսության կողմից կազմակերպված համայնքային ընթրիքը:
Ողջունելով թաիլանդահայերին՝ Թաիլանդում ՀՀ պատվո  հյուպատոս Արտո Արթինյանը շնորհավորել է Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առիթով, շնորհակալություն հայտնել ամբողջ տարվա ընթացքում համերաշխ և համախմբված հայապահպան աշխատանքներ կատարելու համար: Արտո Արթինյանն իր խոսքում կարևորել է Մայիսյան հերոսամարտերի և Հայաստանի Առաջին Հանրապետության հռչակման 100, մայրաքաղաք Երևանի հիմնադրման 2800, Արցախյան շարժման 30-ամյակին նվիրված տոնակատարությունների շրջանակներում միջոցառումների կազմակերպումը, որին մասնակցելու է նաև Թաիլանդի հայկական համայնքը:
Հավելենք նաև, որ թաիլանդահայ համայնքը Թաիլանդի Ռեգենտների միջազգային դպրոցի հայազգի աշակերտների հետ միասին վայելել են հայկական ջերմ մթնոլորտը և միասնաբար մուտք գործել նոր տարի՝ հույս հայտնելով օտար միջավայրում պահպանել հայկական մշակույթն ու ավանդույթները:

Рождественская встреча и молитва в армянской общине Таиланда
Армянская община Таиланда 13 января отметила в Бангкоке праздник Святого Рождества и Богоявления �?исуса Христа. Встречи в общине по традиции происходят в начале года, что и дает армянам Таиланда возможность собраться вместе.
Как сообщили редакции «Армяне сегодня» из консульства РА в Таиланде, дьякон общины Саркис Таракчян передал собравшимся в церкви Christchurch Благую весть о Святом Рождестве, состоялась совместная молитва, за которой последовал организованный в консульстве общинный ужин.
Приветствовав армян Таиланда, почетный консул РА в Таиланде Арто Артинян поздравил с Новогодними и Рождественскими праздниками, выразил благодарность за дружную и сплоченную работу по сохранению армянства, проделанную в течение всего года. В своей речи он отметил важность организации мероприятий в рамках празднования 100-летия героических майских сражений и Первой Армянской Республики, 2800-летия столицы Еревана, 30-летия Арцахского движения, в которых примет участие и армянская община Таиланда.
Добавим также, что армянская община Таиланда, совместно с учащимися армянской национальности Международной школы Регентов Таиланда наслаждались теплой армянской атмосферой и вместе вступили в новый год, выразив надежду на сохранение в чужой среде армянской культуры и традиций.