Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել Իրանի նախագահին
Նոյեմբերի 13-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ցավակցական նամակ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին՝ Իրանի Քերմանշահ նահանգի Ազգալե բնակավայրի հարակից տարածքում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի կապակցությամբ:
«Մեծ ցավով տեղեկացանք Իրանում տեղի ունեցած ավերիչ երկաշարժի մասին, որը պատճառ է դարձել հարյուրավոր մարդկային զոհերի և վիրավորների՝ անօթևան թողնելով հազարավոր ընտանիքների:
Մեր ժողովուրդը, որ շուրջ երեք տասնամյակ առաջ վերապրել է մեր երկրին պատուհասած այս աղետը, խորապես կիսում է Իրանի բարեկամ ժողովրդի ցավը՝ մաղթելով, որ Ձեր առաջնորդությամբ և Իրանի ողջ ժողովրդի միասնական ջանքերով շուտով հաղթահարվեն աղետի պատճառած վնասները, և երկրում հաստատվի խաղաղ ու անվրդով կյանքը», – նշել է Վեհափառ Հայրապետն իր ցավակցագրում:
Նորին Սրբությունը Երկնավորի մխիթարությունն է հայցել բոլոր սգակիրներին և առողջություն մաղթել երկրաշարժից տուժած վիրավորներին:

Католикос Всех армян направил соболезнование президенту �?рана
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос Всех армян Гарегин II 13 ноября направил соболезнование президенту �?сламской Республики �?ран Хасану Рохани в связи с разрушительным землетрясением, происшедшим на территории, прилегающей к населенному пункту Азгале провинции Керманшах �?рана.
«С глубокой болью восприняли известие о происшедшем в �?ране разрушительном землетрясении, ставшем причиной гибели и ранения сотен людей, оставив без крова тысячи семей.
Наш народ, около трех десятилетий назад переживший выпавшую на нашу долю такую же катастрофу, глубоко разделяет боль дружественного иранского народа, желая, чтобы под Вашим руководством и совместными усилиями всего иранского народа быстрее был преодолен урон, причиненный бедствием, и в ст ране воцарилась мирная жизнь», – отметил в своем соболезновании Верховный Патриарх.
Его Святейшество просил утешения  Всевышнего всем скорбящим и пожелал здоровья пострадавшим от землетрясения раненым.