Նախագահն այցելել է «Ռիբոկ» սպորտային ակումբ և «Այ-Փի-Էս-Սի» խորհրդատվական ընկերություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Հայաստանում «Ռիբոկ» սպորտային ակումբի բացման արարողությանը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանրապետության Նախագահը սպորտային ակումբի հիմնադիր-ղեկավարների, «Ռիբոկ»-ի տարածաշրջանային ներկայացուցչի, հանրապետության մարզական ու առողջապահական ոլորտների ներկայացուցիչների և այլ հյուրերի հետ շրջայց է կատարել ոլորտի նորագույն և ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած նորաբաց ակումբում, ծանոթացել իրականացված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին ու պայմաններին, առաջարկվող ծառայություններին և զարգացման ծրագրերին:
Հանրապետության Նախագահը մայրաքաղաքում այցելել է նաև «Այ-Փի-Էս-Սի» քաղաքական և սոցիոլոգիական խորհրդատվությունների ինստիտուտի նորակառույց գրասենյակ: Սերժ Սարգսյանին ընկերության տնօրեն Հովհաննես Գրիգորյանը ներկայացրել է խորհրդատվական ընկերության գործունեությունը, հիմնումից ի վեր «Այ-Փի-Էս-Սի»-ի կողմից իրականացված աշխատանքները, ընթացիկ ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները:
Նորաբաց գրասենյակում Նախագահը զրուցել է հետազոտական, խորհրդատվական, հաղորդակցական բաժինների և առանձին ծրագրերի աշխատակիցների հետ, ծանոթացել նրանց առօրյա աշխատանքների կազմակերպման մանրամասներին ու ընկերության ձեռքբերումներին:
Շրջայցի ավարտին Նախագահ Սարգսյանի ներկայությամբ տեղի է ունեցել փոխգործակցության հուշագրի ստորագրման արարողություն՝ պաշտպանության նախարարության և «Այ-Փի-Էս-Սի» քաղաքական և սոցիոլոգիական խորհրդատվությունների ինստիտուտի միջև՝ բանակից զորացրված երիտասարդների հետ սոցիոլոգիական ելքային հարցումների «Դիտակետ» ծրագրի իրականացման վերաբերյալ:

Президент посетил спортивный клуб “Reebok” и консалтинговую компанию IPSC
Президент Серж Саргсян 28 июня присутствовал на церемонии открытия в Армении спортивного клуба “Reebok”. Редакции «Армяне сегодня» об этом сообщили из пресс-службы аппарата главы государства.
Президент Республики вместе с учредителями-руководителями спортивного клуба, региональным представителем “Reebok”, представителями спортивной и здравоохранной сфер республики и другими гостями совершил экскурсию по новому клубу, оснащенному новейшим и современным оборудованием, ознакомился с осуществлёнными инвестициями, созданными рабочими местами и условиями, предлагаемыми услугами и программами развития.
Президент Республики в столице посетил также недавно построенное здание �?нститута политического и социологического консалтинга.
Директор компании Ованнес Григорян представил Сержу Саргсяну деятельность консалтинговой компании, выполненные IPSC работы, текущие проекты и планы на будущее.
В недавно открытом офисе Президент побеседовал с сотрудниками исследовательских, консалтинговых, коммуникационных подразделений и отдельных программ, ознакомился с подробностями организации их текущей работы и достижениями компании.
По завершении осмотра, в присутствии Президента Сержа Саргсяна состоялась церемония подписания меморандума о взаимодействии между Министерством обороны и �?нститутом политического и социологического консалтинга IPSC относительно проведения с демобилизованными из армии молодыми людьми программы социологических опросов “Наблюдательный пункт”.