Նախագահն այցելել է «Ռիբոկ» սպորտային ակումբ և «Այ-Փի-Էս-Սի» խորհրդատվական ընկերություն
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Հայաստանում «Ռիբոկ» սպորտային ակումբի բացման արարողությանը: Այս մասին «Հայերն այսօր»-ին հայտնում են ՀՀ Նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Հանրապետության Նախագահը սպորտային ակումբի հիմնադիր-ղեկավարների, «Ռիբոկ»-ի տարածաշրջանային ներկայացուցչի, հանրապետության մարզական ու առողջապահական ոլորտների ներկայացուցիչների և այլ հյուրերի հետ շրջայց է կատարել ոլորտի նորագույն և ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած նորաբաց ակումբում, ծանոթացել իրականացված ներդրումներին, ստեղծված աշխատատեղերին ու պայմաններին, առաջարկվող ծառայություններին և զարգացման ծրագրերին:
Հանրապետության Նախագահը մայրաքաղաքում այցելել է նաև «Այ-Փի-Էս-Սի» քաղաքական և սոցիոլոգիական խորհրդատվությունների ինստիտուտի նորակառույց գրասենյակ: Սերժ Սարգսյանին ընկերության տնօրեն Հովհաննես Գրիգորյանը ներկայացրել է խորհրդատվական ընկերության գործունեությունը, հիմնումից ի վեր «Այ-Փի-Էս-Սի»-ի կողմից իրականացված աշխատանքները, ընթացիկ ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները:
Նորաբաց գրասենյակում Նախագահը զրուցել է հետազոտական, խորհրդատվական, հաղորդակցական բաժինների և առանձին ծրագրերի աշխատակիցների հետ, ծանոթացել նրանց առօրյա աշխատանքների կազմակերպման մանրամասներին ու ընկերության ձեռքբերումներին:
Շրջայցի ավարտին Նախագահ Սարգսյանի ներկայությամբ տեղի է ունեցել փոխգործակցության հուշագրի ստորագրման արարողություն՝ պաշտպանության նախարարության և «Այ-Փի-Էս-Սի» քաղաքական և սոցիոլոգիական խորհրդատվությունների ինստիտուտի միջև՝ բանակից զորացրված երիտասարդների հետ սոցիոլոգիական ելքային հարցումների «Դիտակետ» ծրագրի իրականացման վերաբերյալ:

Armenian President visits Reebok Sports Club in Armenia and IPSC
President Serzh Sargsyan attended today the opening of the Reebok Sports Club in Armenia , as reported the press service of the President of the Republic of Armenia to Hayern Aysor.
Accompanied by the Club’s founders-top executives, as well as the Reebok’s regional representative, Armenia’s sport and healthcare figures and other guests, the President toured the newly opened club, which is equipped with modern and state-of-the-art equipment, getting acquainted with investments, jobs, operational conditions and development programs.
The President of Armenia also visited the newly-opened office of the Institute for Political and Sociological Consulting (IPSC). IPSC Director Hovhannes Grigoryan introduced the activities of the consulting firm since the foundation of the IPSC, its current activities and future plans. The President talked with the staff engaged in research, advisory activities, as well as in the communication departments and individual programs with a view to getting acquainted with their day-to-day activities and corporate achievements.
At the end of the tour, a memorandum of understanding was signed in the presence of President Sargsyan between the Ministry of Defense of the Republic of Armenia and the Institute for Political and Sociological Consulting on the implementation of Ditaket Sociological Outreach Surveys program.