Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» եւ «Սեւ նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ
Հոկտեմբերի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 50 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 850 կրակոց:
ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արեւելյան եւ հյուսիսարեւելյան ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է «ԻՍՏԻԳԼԱԼ» եւ «Սեւ նետ» տիպի հեռահար դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը եւ շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

The adversary violated the ceasefire along the line of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces more than 50 times, from late Wednesday night to early Thursday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired around 850 shots toward the Armenian position-holders, and by way of various caliber weapons, the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh) Defense Army informed Armenian News-NEWS.am.
More intensive ceasefire violations were recorded in an easterly and northeasterly direction of the line of contact, where the adversary fired from long-range sniper rifles.
But the NKR Defense Army vanguard units are command of the operational situation, and they continue confidently carrying out their military watch.