Ադրբեջանում գրանցված երկրաշարժը զգացվել է նաև Ստեփանակերտում՝ 3-4 բալ ուժգնությամբ
Սույն թվականի օգոստոսի 1-ին, տեղական ժամանակով ժամը 08:46-ին (Գրինվիչի ժամանակով` 04:46), ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է 5.0 մագնիտուդով երկրաշարժ, որի էպիկենտրոնը գտնվում է Ադրբեջանի տարածքում. տեղեկացնում է ՀՀ ԱԻՆ-ը։
Երկրաշարժի աշխարհագրական կոորդինատներն են՝ հյուսիսային լայնության 40.370 և արևելյան երկայնության 48.130: Երկրաշարժի հիպոկենտրոնը գտնվում է 10 կմ խորության վրա: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունն էպիկենտրոնում կազմել է 6-7 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ԼՂՀ տարածքում, մասնավորապես՝ Ստեփանակերտ քաղաքում՝ 3-4 բալ և ՀՀ տարածքում, մասնավորապես՝ Սյունիքի, Վայոց ձորի, Գեղարքունիքի մարզերում և Երևանում՝ 2-3 բալ ուժգնությամբ:

Произошедшее в Азербайджане землетрясение ощущалось также в Степанакерте
1 августа в 08:46 по местному времени (в 04:46 по Гринвичу) сейсмической сетью Службы Сейсмической защиты МЧС Армении было зафиксировано землетрясение магнитудой 5.0, эпицентр которого находился на территории Азербайджана, сообщает пресс-служба МЧС РА.
Географические координаты землетрясения: 40.370 северной широты и 48.130 восточной долготы. Очаг землетрясения залегал на глубине 10 км. Сила подземных толчков в эпицентре составила 6-7 баллов.
Землетрясение ощущалось на территории Нагорно-Карабахской Республики, в частности, в городе Степанакерт (3-4 баллов), а также на территории Армении, в частности, в Сюнике, Вайоц Дзоре, Гегаркунике и Ереване (2-3 баллов).