Հակառակորդի կրակոցից զոհված զինծառայողը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 1ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Վլադիմիր Մելքոնյանը հետմահու պարգեւատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից: ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ապրիլի 1ին՝ ժամը 12:20-ի սահմաններում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1996թ. ծնված Վլադիմիր Աշոտի Մելքոնյանը:
Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում Վ. Մելքոնյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Defense Army serviceman Vladimir Melkonyan posthumously awarded with the “For Service in Battle” medal
![](https://old.hayernaysor.am/wp-content/uploads/2015/09/zinvorr.jpg)
On 1 April Artsakh Republic’s President Bako Sahakyan signed a decree according to which serviceman of the NKR Defense Army’s N division Vladimir Melkonyan was posthumously awarded with the “For Service in Battle” medal for bravery shown during the defense of the Nagorno Karabagh Republic state border.
In one of the northern military units of the Defense Army, on April 1 at 12:20, soldier of the Defense Army Vladimir Melkonyan (b.1996), was fatally wounded by Azerbaijani fire, “Armenpress” was informed by the Press Service of the Nagorno Karabakh Defense Ministry. Investigation is underway to determine the details of the incident. The Nagorno Karabakh Defense Ministry shares the grief of loss and expresses its support to the family, relatives and coservicemen of V.Melkonyan.