Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է ՀՄԸՄ կենտրոնական վարչության նորընտիր անդամների հետ
Հայաստանի ազգային Օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության (Հ.Մ.Ը.Մ.) կենտրոնական վարչության նորընտիր անդամների հետ: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Բարձր գնահատելով կառույցի դերը Հայրենիք-Սփյուռք կապի ամրապնդման և հայապահպանության գործում՝ Գագիկ Ծառուկյանն ասել է, որ մշտապես պատրաստ է սատարել համահայկական կարևոր ծրագրերի իրականացմանը: ՀԱՕԿ-ի նախագահը կարևոր է համարում Հայաստանն աշխարհին ճանաչելի դարձնելու և լավագույնս ներկայացնելու անհրաժեշտությունը:
«Շատ ուրախ եմ այս հանդիպման համար: Հայ մարմնակրթական ընդհանուր միության ծրագրերը ես վերցրել եմ ինձ վրա և միշտ պատրաստ եմ անել ավելին, քանի որ դա ճիշտ նպատակի է ծառայում»,- ընդգծել է ՀԱՕԿ-ի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:

Гагик Царукян встретился с новоизбранными членами Центрального правления ВАСС
Председатель Национального Олимпийского комитета Армении Гагик Царукян встретился с новоизбранными членами Центрального правления Всеобщего армянского спортивного союза (ВАСС). Об этом сообщает официальный сайт НОКА.
Высоко оценив роль структуры в укреплении связей Родина Диаспора и деле сохранения армянства, Гагик Царукян сказал, что всегда готов поддержать реализацию важных общеармянских программ, считая важным необходимость сделать Армению узнаваемой в мире и представлять ее наилучшим образом.
«Очень рад этой встрече. Программы ВАСС я взял на себя и всегда готов сделать больше, поскольку это служит правильной цели», – подчеркнул председатель НОКА Гагик Царукян.