Յովիկ Աբրահամեան արձագանքած է հալէպահայերու`երեխաներն ու դպրոցականները պատերազմական գօտիէն դուրս բերելու կոչին
ՀՀ կառավարութիւնը պատրաստ է ընդունելու եւ անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծելու Հալէպէն Հայաստան տեղափոխուող երեխաներուն եւ դպրոցականներուն համար, այս մասին Tert.am -ին փոխանցեցին կառավարութեան լրատուական ծառայութենէն:
«Կառավարութիւնը պատրաստ է պատշաճ ձեւով ընդունելու եւ անհրաժեշտ պայմաններ ստեղծելու Հալէպէն Հայաստան տեղափոխուող երեխաներուն եւ դպրոցականներուն համար»,- փոխանցեցին կառավարութեան լրատուական ծառայութենէն:
Յիշեցնենք, որ վերջին օրերուն Սուրիայէն տագնապալից լուրեր կը հասնին Հալէպի հայաշատ Սուլէյմանիա թաղամասին մէջ իսլամիստ զինեալներու կողմէ իրականացուող հրթիռակոծութեան մասին, որուն հետեւանքով նաեւ հայեր տուժած են: Սուրիոյ մէջ բնակող հայերէն շատերը տարբեր ընկերային ցանցերու մէջ կոչեր  հնչեցուցած են հայ երեխաները պատերազմական գօտիէն դուրս բերելու մասին:

Armenian PM Hovik Abrahamyan responds to call to dislocate Aleppo-Armenians’ children and schoolchildren from war zone
Armenian PM Hovik Abrahamyan responds to call to dislocate Aleppo-Armenians’ children and schoolchildren from war zoneThe Government of the Republic of Armenia is ready to receive and create necessary conditions for children and schoolchildren being transferred from Aleppo to Armenia, the Government’s press service reports to Tert.am.
“The government is ready to properly receive and create necessary conditions for Armenian children and schoolchildren being transferred from Aleppo to Armenia,” the Government’s news service reports.
Recently, there has been troubling news about missiles being dropped by Islamist terrorists in the Armenian-populated Suleymanieh District of Aleppo. The bombings have injured Armenians as well. Most Armenians of Syria have made calls to dislocate Armenian children from the war zone on different social networks.