Արցախի Բանակը Գիշերը Ատրպէյճանական Նախայարձակման Երկու Փորձ Կանխած Է
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետութիւնը կը յայտարարէ Ապրիլ 6-ի լոյս 7-ի գիշերը ատրպէյճանական զինուժին կողէ շփման գիծին վրայ հրադադարի բազմաթիւ խախտուﬓերու եւ նախայարձակման անյաջող փորձերուն մասին:
«Այս գիշեր ղարաբաղա-ատրպէյճանական հակամարտ զօրքերու շփման գօտիին վրայ արձանագրուած են կրակի դադրեցման շուրջ պայմանաւորուածութիւններու խախտման բազմաթիւ դէպքեր: Հակառակորդը բացի տարբեր տրամաչափի հրաձագային զինատեսակներու եւ ականանետերու կիրառումէն, ձեռնարկած է նաեւ հետախուզական նախայարձակման գործողութեան երկու փորձ: ՊԲ յառաջապահ ստորաբաժանուﬓերը ժամանակին յայտնաբերած են ատրպէյճանական յատուկ ջոկատայիններու յառաջխաղացման փորձերը եւ վերջիններուս ետ շպրտած ելման դիրքեր»,-ըսուած է ԼՂՀ ՊԲ մամլոյ հաղորդագրութեան ﬔջ:

Армия Арцаха минувшей ночью пресекла две диверсионные попытки
Нагорно-Карабахская Республика заявляет о неоднократных нарушениях в ночь с 6 на 7 апреля азербайджанскими вооруженными силами режима прекращения огня на линии соприкосновения и неудачных диверсионных попытках.
«Этой ночью на линии соприкосновения в зоне карабахского конфликта были зарегистрированы неоднократные нарушения соглашения о прекращении огня со стороны противника. Кроме применения разнокалиберного оружия и минометов, противник предпринял две попытки разведывательно-диверсионных вылазок.  Авангард АО НКР своевременно выявил эти попытки и отбросил спецназовцев противника на исходные позиции»,- сказано в сообщении МО НКР.