Ախալցխայի Մէջ Աղօթած Են Արցախի ՄԷջ Կռուող Հայ Զինուորներուն Համար
Ապրիլ 3-ին Ախալցխայի Գրիգոր Լուսաւորիչ եկեղեցւոյ մէջ կիրակնօրեայ Պատարագէն ետք տեղի ունեցած է հոգեհանգիստի արարողութիւն Արցախի մէջ Ապրիլ 1-ի լոյս 2-ի գիշերը Ատրպէյճանական յարձակումներուն ժամանակ զոհուած զինուորներուն եւ մէկ երեխայի համար: Այս մասին կը յայտնէ Akhaltskha.net-ը:
Հոգեհանգստեան արարողութենէն յետոյ ախալցխացիները աղօթած են Արցախի սահմանին կռուող հայ զինուորներուն համար: Ախալցխայի հոգեւոր տեսուչ Հայ Յակոբի խօսքերով Ախալցխայի ժողովուրդը այս դժուարին օրերուն Արցախի ժողովուրդի կողքին է եւ հարկ եղած պարագային օգնութեան ձեռք կը մեկնէ իր եղբայրներուն:

В Ахалцихе вознесли молитву за сражающихся в Арцахе армянских воинов
После воскресной Литургии в церкви Григор Лусаворич Ахалциха состоялась заупокойная церемония по воинам и ребенку, погибшим в Арцахе в результате агрессии, развязанной Азербайджаном в ночь с 1 на 2 апреля. Об этом сообщает Akhaltskha.net.
После заупокойной церемонии ахалцихцы помолились ха армянских воинов, соажающихся на границах Арцаха. По словам духовного инспектора Ахалкалаки Отца Акопа,народ Ахалциха в эти трудные дни рядом с народом Арцаха и в случае необходимости протянет руку своим братьям.