«Իմ Հայաստան» փառատոնը Կոտայքի և Արարատի մարզերում
Հուլիսի 9-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Իմ Հայաստան» համահայկական II փառատոնի մասնակիցները համերգներով հանդես կգան Կոտայքի և Արարատի մարզերում:
Մոսկվայի «Հայասա», Սանկտ-Պետերբուրգի «Նոյան», Ախալքալաքի Վաչիան» և Մայկոպի «Նաիրի» պարախմբերը կայցելեն Կոտայքի մարզի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցի:
Այնուհետև ժ.19:00-ին Աբովյան քաղաքում հանդես կգան համերգային ծրագրով:
Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում ժ.19:00-ին համերգային ծրագրով հանդես կգան Պսկովի «Կարոտ», Ուկրաինայի «Արմենիա», Թբիլիսիի «Ֆանտազիա», Ռոստովի «Հայաստանի փայլեր», Կրասնոդարի «Նարեկ» և Պյատիգորսկի «Անի» պարախմբերը: Նրանք նաև կայցելեն Խոր Վիրապ,  կծանոթանան Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի կյանքին ու գործունեությանը:
Արարատ քաղաքում ժ.19:00-ին հանդես կգան Խաբարովսկի «Շիրակ», Տվերի «Կռունկ», Ադլեր ի «Սևան», Ռոստովի «Արփի» և Ուկրաինայի «Արաքս» պարախմբերը:

Фестиваль «Моя Армения» в Котайкской и Араратской областях
Участники 2-го Общеармянского фестиваля «Моя Армения» Министерства Диаспоры РА 9 июля выступят с концертами в Котайкской и Араратской областях.
Московская «Айаса», Санкт-Петербургская «Ноян», Ахалкалакская «Вачиан» и «Майкопская «Наири» танцевальные группы посетят церковь Сурб Ованес Котайкской области.
Затем, в 19:00 в городе Абовян выступят с концертной программой.
В городе Арташат Араратской области в 19:00 с концертной программой выступят танцевальные группы «Карот» из Пскова, «Армения» из Украины, «Фантазия» из Тбилиси, «Блестки Армении» из Ростова, «Нарек» из Краснодара, «Ани» из Пятигорска. Они также посетят Хор Вирап, ознакомятся с жизнью и деятельностью Святого Григора Лусаворича.
В городе «Арарат» в 19:00 выступят танцевальные группы «Ширак» из Хабаровска, «Крунк» из Твери», «Севан» из Адлера, «Арпи» из Ростова и «Аракс» из Украины.