«Իմ Հայաստան» փառատոնը Կոտայքի և Արարատի մարզերում
Հուլիսի 9-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության «Իմ Հայաստան» համահայկական II փառատոնի մասնակիցները համերգներով հանդես կգան Կոտայքի և Արարատի մարզերում:
Մոսկվայի «Հայասա», Սանկտ-Պետերբուրգի «Նոյան», Ախալքալաքի Վաչիան» և Մայկոպի «Նաիրի» պարախմբերը կայցելեն Կոտայքի մարզի Սուրբ Հովհաննես եկեղեցի:
Այնուհետև ժ.19:00-ին Աբովյան քաղաքում հանդես կգան համերգային ծրագրով:
Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում ժ.19:00-ին համերգային ծրագրով հանդես կգան Պսկովի «Կարոտ», Ուկրաինայի «Արմենիա», Թբիլիսիի «Ֆանտազիա», Ռոստովի «Հայաստանի փայլեր», Կրասնոդարի «Նարեկ» և Պյատիգորսկի «Անի» պարախմբերը: Նրանք նաև կայցելեն Խոր Վիրապ,  կծանոթանան Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի կյանքին ու գործունեությանը:
Արարատ քաղաքում ժ.19:00-ին հանդես կգան Խաբարովսկի «Շիրակ», Տվերի «Կռունկ», Ադլեր ի «Սևան», Ռոստովի «Արփի» և Ուկրաինայի «Արաքս» պարախմբերը:

“My Armenia” Pan-Armenian Festival in Kotayk and Ararat provinces
On July 9, the participants of the 2nd “My Armenia” Pan-Armenian Festival gave concerts in Armenia’s Kotayk and Ararat provinces. The festival is organized by the RA Ministry of Diaspora.
Moscow’s Hayasa, Saint Petersburg’s Noyan, Akhalkalak’s Vachyanand Maykop’s Nairi Dance Ensembles will also visit the St. Hovhannes Church in Kotayk province, after which they will give a concert in Abovyan city at 19:00.
Pskov’s Karot, Ukraine’s Armenia, Tbilisi’s Fantazia, Rostov’s Hayastani Payler, Krasnodar’s Narek and Pyatigorsk’s Ani Dance Ensembles will give a concert in Artashat at 19:00. They will also visit Khor Virap Monastery and will be introduced to the life and activities of Saint Gregory the Illuminator.
Khabarovsk’s Shirak, Tver’s Krunk, Adler’s Sevan, Rostov’s Arpi and Ukraine’s Araks Dance Ensembles will perform in Ararat at 19:00.