Սփյուռքի նախարարի հանդիպումները Դամասկոսում
Սիրիայի Արաբական Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանը սեպտեմբերի 20-ին Դամասկոսի ազգային առաջնորդարանում հանդիպում է ունեցել Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Դամասկոսի Հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Արմաշ եպս. Նալբանդյանի, Դամասկոսի Հայ Կաթողիկե թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Հովսեփ եպս. Առնաությանի, Սիրիայում ՀՀ դեսպան Արշակ Փոլադյանի և Սիրիայի Ժողովրդական ժողովի պատգամավոր Նորա Արիսյանի հետ:
Այնուհետև սփյուռքի նախարարը Դամասկոսի Սուրբ Սարգիս հայկական եկեղեցում հանդիպել է տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպումը ընթացել է հարցուպատասխանի ձևաչափով, և ներկաները հնարավորություն են ունեցել  սփյուռքի նախարարին հղել իրենց մտահոգող հարցերը:
Նշենք, որ 2011 թվականից ի վեր, երբ սկսվեց սիրիական պատերազմը, Մխիթար Հայրապետյանը Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնող առաջին պաշտոնյան է, որ մեկնելու է Հալեպ:

Armenia’s Minister of Diaspora holds meetings in Damascus
Within the framework of a working visit to Syria, Armenia’s Minister of Diaspora Mkhitar Hayrapetyan had a meeting on September 20 at the Damascus national primacy with Bishop Armash Nalbandian, Primate of the Diocese of Damascus of the Armenian Apostolich Church, Bishop Hovsep Arnautyan, Primate of the Armenian Catholic Diocese of Damascus, Ambassador of Armenia to Syria Arshak Poladyan and Syrian Member of Parliament Nora Arisyan.
Afterwards the minister had a meeting with representatives of the local Armenian community at the Armenian Church of Damascus, the Ministry of Diaspora said.
The meeting proceeded in a Q&A format, and the community had the chance to ask their questions of concern to the Armenian minister.