Պատվոգրերի հանձնում՝ ՀՀ սփյուռքի նախարարությունում
Սեպտեմբերի 20-ին ՀՀ սփյուռքի նախարարության գլխավոր քարտուղար Երեմ Սիմոնյանը պատվոգրեր հանձնեց «Արի տուն» հայրենաճանաչության ծրագրի անցումային փուլի շրջանակներում հայոց լեզու դասավանդած ուսուցիչներին:
Հանդիպմանը ներկա էին ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությանը կից գործող «Վերածնունդ» հայկական կիրակնօրյա դպրոցի տնօրեն, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու Շողիկ Փահլևանյանը, ՀՀԳԱԱ հնագիտության և ազգագրության ինստիտուտի գիտաշխատող, բ.գ.թ. Լուսինե Հայրիյանը, Երևանի Եղիշե Չարենցի անվան թիվ 67 հիմնական դպրոցի ուսուցչուհի Անի Խալաթյանը և Ստեփան Զորյանի անվան թիվ 56 դպրոցի հայոց լեզվի ուսուցչուհի Գայանե Բաբլոյանը:
Երեմ Սիմոնյանը, շնորհակալություն հայտնելով ուսուցիչներին կատարած ազգանվեր աշխատանքի համար, կարևորեց նրանց մասնակցությունը ծրագրին՝ նշելով, որ նրանք նպաստել են սփյուռքահայ երիտասարդների հայապահպանությանը, հայրենաճանաչությանը և հայոց լեզվի գիտելիքների խորացմանը:
Ուսուցիչները նույնպես երախտագիտության խոսք հայտնեցին և ընդգծեցին համագործակցությունը սփյուռքի նախարարության հետ՝ շեշտելով այն հանգամանքը, որ նման ծրագրերը Հայաստան-Սփյուռք փոխգործակցության, սփյուռքահայ երիտասարդների հոգում հայրենասիրություն սերմանելու, պատմամշակութային արժեքներին հաղորդակից դարձնելու լավագույն դրսևորումներից մեկն են:

Вручение грамот в Министерстве Диаспоры
20 сентября генеральный секретарь Министерства Диаспоры РА Ерем Симонян вручил грамоты учителям, преподававшим армянский язык в рамках образовательной программы «Ари тун».
На встрече приняли участие директор армянской воскресной школы при посольстве РА в РФ «Верацнунд» , канд. фил. наук Шогик Пайлеванян, научный сотрудник �?нститута археологии и этнографии Национальной академии наук Республики Армения, к.т.н. Лусине Айриян, преподаватель школы №67 имени Егише Чаренца Ани Халатяна и Гаянэ Баблоян, преподаватель армянского языка в школе №2 Степана Зоряна.
Выражая благодарность учителям за проделанную работу, Ерем Симонян придал большое значение их участию в программе, отметив, что они способствовали сохранению армянской идентичности армянской молодежи Диаспоры, тем самым помогли узнать лучше свою  Родину и углубить знания по армянскому языку.
Учителя также выразили благодарность и подчеркнули значимость сотрудничества с Министерством Диаспоры, особенно тот факт, что такие программы являются одним из лучших проявлений сотрудничества между Арменией и Диаспорой, развития чувства  патриотизма в сердцах армянской молодежи Диаспоры и познания культурно-исторических ценностей.