Սփյուռքի նախարարն ընդունեց ՌԱԿ կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին
Հունիսի 22-ին Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունեց  ՌԱԿ կենտրոնական վարչության փոխատենապետ Լևոն Բըլխյանին և վարչության անդամ Ալեքսան Կարադանայանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Մխիթար Հայրապետյանը բարձր գնահատեց Սփյուռքում Ռամկավար ազատական կուսակցության ավանդը և առավել սերտ համագործակցության պատրաստակամություն հայտնեց: «Այն դրական էներգիան, որ կա Հայաստանում և Սփյուռքում, պետք է վերածվի արդյունքի: Կառավարության ծրագրի առաջնային դրույթներից է հայրենադարձության գործընթացի կազմակերպումը: Մենք պետք է ունենանք այնպիսի պետություն, որ բոլոր ցանկացողները կարողանան վերադառնալ»,-նշեց Սփյուռքի նախարարը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՌԱԿ կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներն ընդգծեցին, որ պատրաստ են իրենց հնարավորություններն ու ջանքերը ներդնել նոր Հայաստանի զարգացման գործում: Հյուրերը կարևորեցին Սփյուռքի նախարարության անհրաժեշտությունը և հույս հայտնեցին, որ Սփյուռքի ներուժը կհամախմբվի ու կծառայի ի շահ Հայաստանի, Արցախի ու համայն հայության:

On June 22, Minister of Diaspora Mkhitar Hayrapetyan received Vice-Chairman of the Central Committee of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar) Levon Blkhian and Central Committee member Alexan Karadanaian.
Greeting the guests, Minister Mkhitar Hayrapetyan praised the Ramgavar Liberal Party’s contributions and expressed willingness for closer collaboration. “The positive energy in Armenia and abroad needs to lead to outcomes. One of the primary provisions of the Government Program is organizing of the process of repatriation. We Armenians need to have a country that those wishing to return can do so,” the Minister of Diaspora stated.
Expressing gratitude for the reception, the members of the Central Committee of the Armenian Democratic Liberal Party (Ramgavar) emphasized that they are ready to use their potential and put in their efforts for the development of the new Armenia. The guests also attached importance to the need for the Ministry of Diaspora and voiced hope that the potential of Diaspora Armenians would be consolidated and serve for the benefit of Armenia, Artsakh and all Armenians around the world.