Սփյուռքի նախարարն ընդունեց ՌԱԿ կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներին
Հունիսի 22-ին Սփյուռքի նախարար Մխիթար Հայրապետյանն ընդունեց  ՌԱԿ կենտրոնական վարչության փոխատենապետ Լևոն Բըլխյանին և վարչության անդամ Ալեքսան Կարադանայանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Մխիթար Հայրապետյանը բարձր գնահատեց Սփյուռքում Ռամկավար ազատական կուսակցության ավանդը և առավել սերտ համագործակցության պատրաստակամություն հայտնեց: «Այն դրական էներգիան, որ կա Հայաստանում և Սփյուռքում, պետք է վերածվի արդյունքի: Կառավարության ծրագրի առաջնային դրույթներից է հայրենադարձության գործընթացի կազմակերպումը: Մենք պետք է ունենանք այնպիսի պետություն, որ բոլոր ցանկացողները կարողանան վերադառնալ»,-նշեց Սփյուռքի նախարարը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ ՌԱԿ կենտրոնական վարչության ներկայացուցիչներն ընդգծեցին, որ պատրաստ են իրենց հնարավորություններն ու ջանքերը ներդնել նոր Հայաստանի զարգացման գործում: Հյուրերը կարևորեցին Սփյուռքի նախարարության անհրաժեշտությունը և հույս հայտնեցին, որ Սփյուռքի ներուժը կհամախմբվի ու կծառայի ի շահ Հայաստանի, Արցախի ու համայն հայության:

Министр Диаспоры принял представителей центрального правления ПРА
Министр Диаспоры Мхитар Айрапетян 22 июня принял вице-председателя центрального правления ПРА Левона Блхяна и члена правления Алексана Караданаяна.
Приветствовав гостей, Мхитар Айрапетян высоко оценил вклад партии Рамкавар Азатакан в Диаспоре и выразил готовность к еще более тесному сотрудничеству. «Позитивная энергию, имеющаяся в Армении и Диаспоре, должна трансформироваться в результат. Одним из приоритетных положений программы правительства является организация процесса репатриации. У нас должно быть такое государство, чтобы все желающие могли вернуться», – отметил министр Диаспоры.
Выразив благодарность за прием, представители центрального правления ПРА подчеркнули, что готовы вложить свои возможности и усилия в дело развития новой Армении. Гости отметили важность Министерства Диаспоры и выразили надежду, что потенциал Диаспоры сплотится и послужит на благо Армении, Арцаха и всего армянства.